Lulzim Basha takim në Presidencë me Ilir Metën

Aktualitet

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë mëngjes një takim me presidentin Ilir Meta.

Mësohet se takimi mes tyre në Presidencë ka zgjatur rreth 40 minuta. Ndërsa fokusi i bisedës ka qenë kriza politike në vend.

Mirëpo, pak pas këtij takimi, Basha ka thirrur në zyrën e tij në selinë e PD, kryetaren e LSI, Monika Kryemadhin.

Siçn raportoi Newsbomb.al pak minuta më parë, Kryemadhi sapo kishte mbërritur në selinë blu. Po ashtu të pranishëm në takimin e saj me Bashën do të jetë edhe Petrit Vasili si dhe kreu i republikanëve, Fatmir Mediu si edhe aleatët e tjerë të Bashës.  

Ndërkaq, mbetet për tu parë se çfarë do të sjellin këto takime të shpejta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?