Grekët, çfarë perfeksioni! As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as lesh!

Aktualitet

Nga Ylli Manjani.

Çfarë perfeksioni demokratik! Grekët, dje bënë zgjedhje sot formuan qeverinë e re!

As KQZ, as ODIHR, as Palmer, as Mogherini, as ambasada e as lesh.

As blerje votash, as sherre komisionerësh. Punonjësve të shtetit s’u ndjehet zëri e as ka zë që ti kërcënojë.

Votim i lirë, numërim i shpejtë, rezultat e ndershëm!

Thjesht demokraci!  E pastër sa më ska!

Humbësi largohet. Fituesi urohet. Populli vendos.

Askush nuk mban e as merr me zor pushtetin!

Dhe kemi dhe fytyrë të shajmë Grekët, pa le!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?