Zbulohet si u morëm përgjimet në Shqipëri.

Gazetari i Bild, një nga gazetat më prestigjioze në Gjermani i cili prej javësh publikon fakte se si mafia është e lidhur me qeverinë socialiste për përfitime multimilionëshe dhe që sot publikoi një seri përgjimesh skandaloze mbi shitblerjen e votës në qarkun e Durrësit (lexo këtu) ka reaguar në një postim në llogarinë e tij në FB.

“Meqë qeveria në Shqipëri mohon dhunshëm se mafia bleu vota për ta”, shkruan ai ndërsa deklaron se burimi i tij janë prokurorët dhe policët që duan ta luftojnë krimin.

Postimi i plotë i Peter Tiede:

Për shkak se qeveria në Shqipëri mohon kaq dhunshëm se mafia ble vota për ta: disa kaseta për të dëgjuar – të marra nga policia. Mbyll deri në këtë ditë.
Baroni i drogës që shfaqet këtu u arrestua pak më vonë për trafikimin e heroinës – dhe u lirua përsëri – e gjeti depresionin në burg dhe mori një certifikatë siç kërkohej. Të mëdhenjtë duan të konkurrojnë në Shqipëri – ata paguajnë shumë mirë dhe sigurojnë votat. Pyetja e vetme është: mafia manipulon politikën apo e sundon vendin? Përshtypja ime: ajo është rregullatorja.
Si një hetues më tha, “Ne e humbëm luftën – mafia e drogës mori pushtetin tonë.”
Për shkak se disa policë dhe prokurorë nuk duan të japin dorëheqjen sepse duan të veprojnë kundër udhëheqjes së korruptuar të policisë, kemi marrë materialin.
Falënderimet e mia për hetuesit e guximshëm dhe gazetarët inteligjentë në Shqipëri të cilët nuk po heqin dorë.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments