Ja si duhet ta pastroni lavastoviljen. FOTO

Shendet

Një nga arsyet kryesore se pse duhet të pastrohet enëlarësja është, sepse me kalimin e kohës mbetjet e ushqimit, yndyrat, dhe produktet e pastrimit munden të krijojnë depozita të forta të papastërtisë.

Kjo depozitë e grumbulluar do të bëjë që enëlarëses suaj t’i vijë era e keqe dhe ka mundësi, që enët e juaja të mos pastrohen mirë.

Kështu për t’i larguar këto, juve ju duhet sodë buke dhe uthull.

Në fillim duhet të largoni pjesët e hekurta, ku vendosen enët dhe më pas në pajisje vendoseni sodën e bukës dhe uthullën, me anë të një furçeje dhëmbësh mundohuni të pastroni pjesët delikate.

Kështu lëreni të qëndrojë për pak minuta dhe më pas shpërlajeni me ujë.

Hapi i parë

Image

Hapi i dytë

Image

Hapi i tretë

Image
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?