ALARMI/ KONSUMIMI I PATATINAVE RREZIKON ZEMRËN

Shendet

Në Francë shkencëtarët zbuluan se konsumimi i patatinave ka lidhje direkte me sëmundjet kardiovaskulare. Në një eksperiment të zhvilluar në Paris, 12 mijë persona të të gjitha moshave duhej të hanin patatina. Pjesëmarrësit përdorën patatina një herë në javë dhe 12% prej tyre shfaqën probleme kardiovaskulare pas disa muajsh.

Yndyrnat që gjenden tek patatinat bllokojnë funksionimin e zemrës dhe krijojnë probleme në jetën e zakoshme.

Kjo është arsyeja pse duhet që patatinat të shmangen dhe të konsumohen frutat ose prodhimet e bulmetit si kosi.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments