Me votat e 4 përfaqësuesve të PS “Bindja Demokratike” futet në zgjedhjet e 30 qershorit

Aktualitet

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klemend Zguri, është shprehur se ”Bindja Demokratike”, nuk plotëson kushtet ligjore për tu regjistruar në zgjedhje. Nga ana tjetër, me shumicë votash në KQZ, ”Bindja Demokratike” u regjistrua për zgjedhjet lokale. Me 4 vota pro dhe 1 kundër, partia e Astrit Patozit do marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?