Monika Kryemadhi feston sot ditëlindjen/ Të rinjtë e LRI-së: ‘Me ty do ta bëjmë Shqipërinë shtëpinë tonë’

Aktualitet

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi feston sot ditëlindjen.

Ajo ka mbushur sot plot 45-vjeç.

Të rinjtë e LRI-së kanë surprizuar Kryemadhin me një tortë, në të cilën është ngritur një shtëpi me ngjyrën e kuqe të flamurit kombëtar dhe mbi të cilën qëndron shqiponja.

Për fushën e tortës është përzgjedhur flamuri i Bashkimit Europian.

‘Me ty do ta bëjmë Shqipërinë shtëpinë tonë’, shkruhej mbi tortë, e ngjashme me sloganin e LSI-së ‘Shqipëria, shtëpia juaj’.

mona-2.jpg
mona-3.jpg
mona-6-1.jpg