Ish-komisarit Artan Cuku i jepet titulli ‘Dëshmor i Atdheut’.

Aktualitet

Ish-komisari Cuku, u vra në hyrje të pallatit të tij dy vitë më parë nga një vrasës me pagesë.

Bledar Jambelli e Shpëtim Leci akuzohen se kanë paguar Mikel Shallarin për vrasjen e Cukut në hyrjen e pallatit të tij në zonën e Liqenit Artificial.

Kujtojmë se Artan Cuku është vrarë mbrëmjen e 8 Prillit të vitit 2017 me 5 plumba, katër në gjoks dhe një në kokë.

Vrasësi, Mikel Shallari i ka treguar hetuseve se Jambelli ka paguar për vrasjen e kryepolicit pasi është arrestuar në 2012 nga Cuku, kohë kur mbante postin e Drejtorit të Policisë së Vlorës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?