Grabitje dhe të vrarë në Rinas

Aktualitet

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë sulmuar një furgon që po transportonte paratë e një banke dhe e kanë grabitur.

Dyshimet janë se ka edhe një person të vdekur.

SYRI.net ka siguruar pamjet e para nga vendi ku ka ndodhur grabitja, ndërsa qindra forca policie kanë shkuar në zonë.

Ka dyshime janë se grabitur 2 milionë euro, që ishin të një banke të nivelit të dytë.