Rama takohet me kryetaren e SPD, Andrea Nahles, dhe nënkryetarin e Grupit Parlamentar të CDU, Johann Wadephul.

Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se është takuar me kryetaren e SPD, Andrea Nahles, dhe nënkryetarin e Grupit Parlamentar të CDU, Johann Wadephul. Sipas kryeministrit mesazhi i takimit është i qartë, që Shqipëria meriton çeljen e negociatave. ‘Dy takime shumë pozitive mbi Shqipërinë me kryetaren e SPD, Andrea Nahles, dhe nënkryetarin e Grupit […]

Continue Reading

Vritet një grua në fshatin Vagalat të Memaliajt. Emri

Viktima u gjet me dëmtime të mëdha në kokë, në katin e dytë të banesës së saj. Ndërkaq, rrethanat e ngjarjes vijojnë të jenë mister. Deri më tani në polici është shoqëruar bashkëshorti i 53-vjeçares, Skënder Hoxha. Megjithatë fqinjët janë shprehur se ata nuk kishin konflite. Fqinjët janë shprehur po ashtu për mediat se viktimën […]

Continue Reading

PD dënon sulmet ndaj Agron Tufës/ Të frymëzuara nga ish-oficerët e Sigurimit

Partia Demokratike dënon sulmet ndaj Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit dhe drejtuesit, Agron Tufa. Në një deklaratë për mediat, PD thotë se dekomunistizimi nuk duhet të ndalet nga përpjekjet e Edi Ramës për t’i imponuar Parlamentit shkrirjen e të vetmit Institut të pavarur që po punon për të zbuluar të vërtetën […]

Continue Reading

Aleatët e PD kanë mbërritur në presidencë për takimin me presidentin Meta.

Takimi vjen pas kërkesët së tyre, ndërsa pritet të mbahet në orën 11:00, me qëllim për të gjetur një zgjidhje për situatën. Në takim me kreun e shtetit pritet që të jenë; Fatmir Mediu i Partisë Republikane, Nard Ndoka i PDK, Vangjel Dule i PBDNJ, Dashamir Shehi i LZHK dhe Agron Duka i PPA-së. Pesë […]

Continue Reading

Zbulohet emri i shefit të policisë që dhunoi protestuesit në Elbasan. Emri

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka denoncuar ditën e sotme në faqen e tij në FB një nga uniformat blu, i cili edhe i armatosur ka qenë protagonist në dhunën ndaj protestuesve, që i kishin zënë rrugën kryeministrit Rama drejt Elbasanit pak ditë më parë. Boçi pasi ka zbulua edhe identitetin e tij, Armand […]

Continue Reading

Realizohet skenari/ Arta Marku kërkon mandat të plotë

Arta Marku, ka dorëzuar pranë KLP kandidaturën për një mandat të plot në krye të organit të akuzës. Marku, u emërua në krye të PP në vitin 2017 si e komanduar mes tensioneve politike. Përveç Markut në garën për vendin e prokurorit kanë aplikuar dhe tre kandidatë të tjerë derimë tani që janë Olsian Çela, […]

Continue Reading

DEL NË ANKAND PIANOJA E JOHN LENON

Ish-këngëtari legjendar i grupit britanik ‘Beatles’ luante gjatë gjithë karrierës së tij në pianon ‘Lonely Heart’ që përkthehet si ‘zemra e vetmuar’.  Këtë piano John Lenon e kishte blerë në vitin 1966 nga një tregtar në rrugët e Londrës dhe gdhendi atje fjalën ‘imagine’, ‘imagjino’. Sipas People.com kjo piano ka edhe një histori më të […]

Continue Reading

Rama i kthen përgjigjie mbesës së Martin Camaj…

Vera Camaj, mbesa e shkrimtarit të madh Martin Camaj, nga  Shkodra ka qenë e ftuar në Fax News për të denoncuar kërcënimet që asaj po i bëhen nga njerëz anonim dhe faktin që nuk po gjen mbrojtje nga shteti dhe institucionet përkatëse. Camaj thotë që është një grua në gjendje të rëndë ekonomike dhe denoncon […]

Continue Reading

Axhenda e takimeve në Berlin, Rama “kokë më kokë” me Merkel

Kancelaria e Gjermanisë ka publikuar axhendën e takimeve të kancelares Angela Merkel me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor. Sipas asaj që është publikuar, Merkel do të ketë takim kokë më kokë me Edi Ramën dhe kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, ndërsa më pas do të nisë takimi me Emmanuel Macron dhe liderët e Kosovës, Kroacisë, Malit të […]

Continue Reading

Kryemadhi: Ja çfarë do bëjmë ne për fermerët e blegtorët

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, i ka kushtuar vëmendje sot problemeve të fermerëve shqiptarë, që s’kanë subvencione, as tregje, as mbështetje qeveritare dhe ka publikuar pikat themelore të projektit të LSI-së për zgjidhjen e tyre. Monika Kryemadhi shkruan: Prodhimet e fermerëve dhe blegtorëve shqiptarë këto ditë janë gjendur nën një stuhi goditjesh të padrejta dhe deri kriminale. Këto sulme […]

Continue Reading

Tjetër kandidat nga lista e PD refuzon mandatin. Emri

Një tjeter kandidat nga lista e PD ka refuzuar te marri mandatin. Behet fjale per kandidatin ne listen e Lushnjes, Klement Çela. Ja çfare shkruan Çela ne profilin e tij menjehere pas refuzimit te mandatit: JO,JO,JO!!! Kurrësesi nuk mund të bëhem pjesë e kësaj farse!Nuk mund të jem pjesë e këtij parlamenti,ku sundon korrupsioni,krimi,pafytyrësia dhe […]

Continue Reading

Ish-këshilltari i Majlinda Bregut bëhet zv.ministër. E motra gati të atashohet në ambasadën shqiptare në Spanjë.

Ornela Bregu, motra e Majlinda Bregut kërkon të atashohet në ambasadën shqiptare në Spanjë. Dosja.al siguron dokumentin ku Bregu shpreh dëshirën që të jetë në këtë ambasadë. Sokol Dedja, ish-këshilltar i Majlinda Bregut katapultohet në Ministrinë e Jashtme si zëvendës ministër. A po kthehet reforma e Gent Cakajt në një reformë nepotike? Ornela Bregu, Gent […]

Continue Reading

Autori i masakrës në Laç me precedentë penal dhe qarkullonte i lirë nëpër lokale

Policia ka indentifikuar tre autorët e dyshuar për vrasjen e dy kushërinjve Mikel dhe Jani Bushi. Në kërkim janë shpallur: Markel Bushi, 25 vjeç, Vinçens Bushi, 28 vjeç dhe Manuel Bushi, 23 vjeç. Mësohet se dy nga autorët janë vëllezër, Markel dhe Manuel Bushi. Ndërkohë, Markel Bushi nuk është emër i panjohur për policinë. Ky […]

Continue Reading

Arben Malaj sulm ndaj Erion Veliaj-t: I babëzitur, i korruptuar, pse vjedh qytetarët?

Ish-ministri i Ekonomisë Arben Malaj ka reaguar ashpër ndaj kreut të Bashkisë Erion Veliaj për çështjen e parkimit. Sipas tij arroganca, babëzia dhe korrupsioni i Bashkisë së Tiranës nuk paska kufi as moral dhe as ligjor. “Sot në ditë feste në lagjen tonë mbërritën gjobëvënësit e bashkisë bashke me një karrotrec. Gjobisnin padrejtësisht banoret dhe […]

Continue Reading

Rrëfehet Aida Shtino: U kërcënova në shumë forma degraduese…

Gazetarja Aida Shtino ka treguar për Dosja.al arsyet pse i kanë mbyllur emisionin “Njerëz të Humbur”.  Sipas saj emisionin e mbyllën ata që i cënonte direkt apo indirekt trasmetimi i një emisioni të tillë, i cili trajtonte histori nga më të ndryshmet. Ajo shprehet se është kërcënuar në forma dhe mënyra të ndryshme që të hiqte dorë […]

Continue Reading

Përfundojnë punimet e tunelit për stabilizimin e rrëshqitjes në aksin tunel i Krrabës-Elbasan

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton përdoruesit e rrugës Tiranë-Elbasan se, duke nisur nga dje, kanë përfunduar punimet e tunelit për stabilizimin e rrëshqitjes në aksin tunel i Krrabës-Elbasan. Sipas ARRSH-së, Tuneli tashmë është i aksesushëm nga drejtuesit e mjeteve dhe po pasojnë ndërhyrjet me impakt mjedisor për rigjelbërimin e zonës.L Njoftimi i ARRSH: Autoriteti Rrugor Shqiptar, […]

Continue Reading

Dokumenti: Arben Duka tentativë për marrëdhënie pederastie që në vitin 1973

Një dokument i ministisë së Brendshme dhe hetuesisë të vitit 1973 tregon për një hetim që është zhvilluar në atë kohë ndaj Andon Kotes me detyrën zv.Drejtor i Drejtori së së Kuadrit në Ministrinë e Mbrojtjes. Hetimi ka zbuluar se ky funkionar i lartë i mbrojtjes së diktatuturës kryente marrëdhënie mederastie me një sërë individësh […]

Continue Reading

INDONEZI/ VDESIN NGA LODHJA 270 KOMISIONERË VOTIMESH

Zyrtarët vendas janë shprehur se vdekja e komisionerëve ka ardhur kryesisht nga sëmundjet e lidhura me lodhjen e shkaktuar nga orët e gjata të punës duke numëruar miliona fletët e votimit me dorë. Në zgjedhjet e mbajtura më 17 prill kanë votuar 260 milionë banorë, në një kombinim të zgjedhjeve presidenciale, parlamentare kombëtare dhe rajonale, […]

Continue Reading

Çollaku/ Po rilind Aleanca e Qelbësirave

Po rilind Aleanca e Qelbesirave…e kjo i ben shume mire ambientit publik e politik. Kur kjo histori te mbaroje,e do te mbaroje shpejt…te gjithe do te jetojme ne nje ambient me te paster. Ndaj,delirante,mashtrues,pazarexhinj,dallkauke me kollare ose jo,te shitur e te blere…bashkohuni se ju ka ardhur dita. Merrni mandate e kapni bashki,zhgerryhuni ekraneve,lepini e peshtyni…trasheni ndotjen […]

Continue Reading

A shkakton kancer në tru celulari?

Shpesh herë është thënë që celulari mund të jetë një nga shkaktarët e kancerit për shkak të valëve rrezatuese. Megjithatë, shkencëtarët kanë realizuar studime për të përcaktuar diçka të tillë. Dhe rezultatet kanë treguar se nuk ka prova shkencore që kjo pajisje elektronike të shkaktojë dëm të tillë në shëndetin e njeriut. Rrezatimi elektromagnetik që […]

Continue Reading