Blindohet prapë parlamenti sespe sot betohet Lefter Maliqi i PD-së nga PS-ja.

Aktualitet Politike

Policia ka marrë masa të forta përreth Kuvendit nga frika se mos protestues të opozitës tentojnë të hyjnë brenda sallës ku janë deputetët.

Forca të shumta policie ruajnë deputetët e pushtetit edhe pse nga opozita eshte deklaruar se nuk do te kete proteste, pasi e gjithe vemendja eshte e perqendruar tek protesta e dates 16 mars.

Sot pritet te bejne betimin edhe tre deputete te listes nga PD ku mes tyre dhe me qesharaku eshte Lefter Maliqi i cili ka qene tek listat e PD, por qe ne zgjedhjet e 2017-es beri fushate per PS.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?