Murinjo dënohet me 1 vit burg, por…

Sport

Gjykata spanjolle ka dënuar me 1 vit burg, trajnerin e mirënjohur Zhoze Murinjo.

Dënimi erdhi pas mosdeklarimit të të ardhurave që vinin nga e drejta e imazhit, në kohën kur portugezi drejtonte Real Madridin.

Duke qenë se dënimi është më i vogël se dy vite, sipas ligjit spanjoll, Gjykata ka vendosur ta gjobisë Mourinjon me 2.2 milion euro gjobë.

Ky është rasti i disatë në Spanjë, që yjet e futbollit i shpëtojnë burgut për evazion fiskal.

Kristiano Ronaldo u gjobit me 19 milionë euro dhe 23 muaj burg, por ylli i Juventusit arriti t’i shpëtonte burgut për vetëm 1 muaj. D.l

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?