KAMPIONE BALLKANI, LUIZA GEGA: JETOJ AKOMA NË SHTËPI ME QERA

Luiza Gega u shpall për herë të 6 rradhazi kampione e Ballkanit, në Stamboll të Turqisë pak ditë më parë. E ftuar mbrëmjen e sotme në Ora News, Gega ka treguar se pavarësisht sukseseve që i ka sjell Shqipërisë, ajo ende nuk ka marrë ndonjë shpërblim nga shteti, dhe se akoma jeton në shtëpi me […]

Continue Reading

RAMA NESËR NË SHKODËR, MBLEDH ASAMBLENË.

Kryeministri Rama, do të shkojë ditën e shtunë në qytetin Verior ku do të mbledhë Asamblenë e Madhe të PS i shoqëruar nga ministrja Besa Shahini e ministri Sandër Lleshaj. ‘Të shtunën ora 11.00 ne sallën e konferencave hotel colosseo Kryeministri Rama, ministrat Leshi e Shahini takim me asamblenë e madhe’, thuhet në një njoftim […]

Continue Reading

Saimir Tahiri: Pas Aldo Bares jam i dyti me këtë akuza. VIDEO

sh-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri i janë komunikuar akuzat sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Prokuroria për Krime të rënda mbylli dje hetimet dhe çoi dosjen në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”. Duke komentuar akuzat pas […]

Continue Reading

Berhan Bajrakurti shfaqet në Tv/ I kërkoj falje gjithë Malësisë së Madhe se ne si trevë s’i kemi zakon këto gjëra

Berhan Bajrakurti thyen heshtjen në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në Neës24. Shefi i policisë në Malësinë e Madhe u akuzua se kishte ngacmuar seksualisht një vajzë 15-vjeçare dhe për këtë akuzë u publikua edhe një video intime. Bajrakurti u prangos, por pak ditë më parë ai është lënë i lirë pasi askush […]

Continue Reading

Dorëzohen Europianët: Problemet politike zgjidhini vetë

Gjatë konferencës së delegacionit europian në Tiranë, Knut Fleckenstein tha se pas 30 vitesh nga rënia e regjimit, ka ardhur koha që politikanët shqiptarë t’i zgjidhin vetë problemet e tyre. “Mendoj që ka ardhur koha që ky vend t’i zgjidhë vet ë problemet e veta. Sot jemi 30 vite nga rënia e regjimit. Nëse palët […]

Continue Reading

REAGON KRYEMADHI PAS DEKLARATËS SË Fleckenstein: Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve

Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratës së raportuesit për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, cili tha se është zgënjyer nga kreyarja e LSI, ka reaguar Monika Kryemadhi. ‘Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas’, shkruan ajo në një postim në facebook. ‘Unë çudita dhe u zhgenjeva nga kryetarja e LSI […]

Continue Reading

Këta janë deputetët që marrin rrogën kot dhe nuk kanë folur asnjëherë në Parlament.

Në publikimin e Institutit të Studimeve Politike, janë listuar edhe deputetët që nuk kanë folur asnjëherë në Parlament. Ajo që bie në sy, është se përveç emrave pak të njohur në publik si Bujar Çela, Ilir Ndraxhi, Luan Harusha, Reme Lala, Robert Bitri apo Jurgis Çyrbja, ka edhe deputetë të tjerë të njohur të cilët […]

Continue Reading

Njeriu i Soros, Fleckenstein: Po humbas durimin me qëndrimin e deputetëve të opozitës.

Delegacioni i Parlamentit Europian ka zhvilluar një takim sot me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi. Në qendër të diskutimeve, ka qenë aktualiteti dhe kriza politike në vend. Ruçi ka thënë se qeveria është legjitime pasi rezultati i zgjedhjeve të vitit 2017 u certifikua nga 100% e komisionerëve të opozitës. Ndërkohë, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin […]

Continue Reading

BALLA NGA BELSHI: JEMI NË TË NJËJTIN KRAH ME SHBA DHE BE.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taulant Balla së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi dhe deputetët Musa Ulqini e Anastas Angjeli zhvilluan një takim me Asamblenë e Zgjeruar Socialiste të Bashkisë Belsh. Duke komentuar protesta e opozitës, Balla  tha se ato janë skenare të Berishës, sa herë që i  cënohen […]

Continue Reading

KONVIKTI I INXHINIERISË, RAMA PUBLIKON VIDEON DHE URON DITË TË MBARË

Një video e publikuar nga Rama duket ndryshimi rrënjësor që kanë pësuar këto konvikte. ‘Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga godinat e reja dhe tërësisht të transformuara të konviktit të Fakultetit të Inxhinierisë, ju uroj një ditë të mbarë’, shkruan Rama. Kujtojmë që rregllimi i ambjenteve të  konvikteve ishte një perj kërkesave të studentëve gjatë […]

Continue Reading

Kur s’njeh turpin!

GENT STRAZIMIRI. Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria që proteston për demokraci përballë parlamentit të rrethuar me tela me gjemba, duhet të ishe turpëruar ditën kur more vesh që vullneti i Shqipërisë ishte përdhunuar nga “gjushët” , “gjiknurët” e “niçet” në orgjira sado-mazo me regji të “Rilindjes” …Ti, që “të vjen turp” nga Shqipëria […]

Continue Reading

Murrizi quan veprime prej rrugaçi goditjen e Ramës me vezë dhe bojë. Po ja si sillet ai vetë. VIDEO

Ish deputeti i PD, Myslim Murrizi i ftuar ne studion e Ora News deklaroi pasi u pyet se si e perceptonte ai goditjen me veze dhe boje te bere nga deputetet e djathte ndaj Kryeministrit Rama? -Keto jane veprime rrugaçerore dhe se atij i vinte turp nga keto veprime. Nuk mund te sillesh si rrugac-deklaroi […]

Continue Reading

Video/ Afrim Qëndron nuk e lënë të futet në ARRSH

Një ditë më parë u raportua për furtunën që u bë në Autoritetin Rrugor Shqiptar, ku u larguan nga puna 11 punonjës, shumica prej të cilëve në nivele drejtuese. Pjesë e listës së shkarkimeve ishte dhe ish-drejtori i këtij institucioni, Afrim Qëndro, i cili mbante aktualisht postin e drejtorit të Planifikimit Strategjik dhe Operacioneve. Po […]

Continue Reading

Monstra/ Grabitja në Vlorë, nipi, plumb në kokë gjyshit të tij.

Ka ndërruar jetë i moshuari në Vlorë, i cili mbrëmjen e djeshme u dhunua nga gabitësit. Mësohet se 69-vjeçari ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës, duke mos i rezistuar plagëve që kishte marrë në kokë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme, ku persona ende të paidentifikuar u futën në banesën e të moshuarit dhe e goditën […]

Continue Reading

Agron Shehaj/ 6 motrave jetime nga Kukësi do vazhdoj t’i jap të njëjtën shumë

Agron Shehaj ka dhënë dorëheqjen bashkë me kolegët e tjerë të Grupit Parlamentar të PD. Kjo do të thotë se nga momenti që akti i tyre formalizohet, nuk do mund të marrin as rrogën e deputetit. Shehaj në fakt deri tani s’ka mundur ta marrë atë rrogë, pasi të gjithën e ka dhuruar për 6 motrat […]

Continue Reading

Pse e urreni kaq shumë popullin armik?!

Erl Kodra. Për gazetarët mercenarë të tipit Mustafa Nano, Alfred Peza, Sokol Balla, Skënder Minxhozi, Eduard Zaloshnja, Carlo Bollino, vëllezërit Shpëtim e Mentor Nazarko, Lorenc Vangjeli, Mero Baze dhe të madhërishmit Blend Fevziu A mund të thoni, të paktën njëherë në jetën tuaj, të vertetën tragjike ku ndodhemi? Nëse nuk mund ta bëni këtë, a […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi/ Hakmarrja e Hashim Thaçit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dha edhe një dëshmi për hakmarrjen e tij politike. Në qershor të vitit të kaluar dërgoi Inspektoriatin e Punës në Universitetin “Ukshin Hoti” të Prizrenit për të kontrolluar dosjen time të punësimit. Bashkëpunëtorët e Thaçit e kishin zhdukur këtë dosje, me qëllim që të vihej para përgjegjësisë ai që kishte […]

Continue Reading

BALLA PARALAJMËRON ARRESTIME: POLICIA KA IDENTIFIKUAR PROTESTUESIT

Taulant Balla i ka cilësuar të turpshme e të dënueshme deklaratat e disa prej ish-deputetëve të opozitës, duke iu referuar edhe asaj të Petrit Vasilit. Balla ndodhet sot përballë një paneli gazetarësh në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24 për të folur për zhvillimet e fundit politike. I pyetur nga gazetarja Rudina Xhunga se nga […]

Continue Reading

Interesante/ Si mbështeti Flamurtari grevën e studentëve në vitin 1991

Vasil Ruci është një nga legjendat e gjalla të ekipit të Flamurtarit të viteve ’80, që bëri epokë në Kupat e Europës, jo vetëm duke kaluar disa ture, por duke u ballafaquar në piedestalin e ekipeve shqiptare me gjigandët e futbollit evropian. I vetmi ekip shqiptar që arriti rezultate historike me Barcelonën duke e mundur […]

Continue Reading

Luftë në Lezhë/ Qëllohet me breshëri nga një makinë në tjetrën.

Një atentat në pritë ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Lezhës. Persona të armatosur të hipur në një makinë në lëvizje kanë qëlluar drejt një makine tjetër po në lëvizje. Makina që u bre e atentatit po lëvizte nga Lezha në drejtim të Tiranës. Policia nuk ka bërë ende të ditur identitetin […]

Continue Reading