Halabak drejtori, kryehalabak Kryeministri.

Aktualitet

Nga Elio Laze:

“Ishte halabak”
Me kete arsyetim Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Hipotekes se Durresit. 
Nese ishte apo nuk ishte halabak kete ne nuk e dime. E di ai qe e ka vene. Pra Rama. 
Por ajo qe ne dime me siguri eshte qe kemi nje kryeminister halabak, rrugaç dhe te paafte. Dhe nese per drejtorin e Durresit them qe ne nuk e dime sepse nuk e njohim, per Ramen e dime sepse e njohim dhe e kemi votuar vete. 
Le te leme halabaklleqet qe ka bere qe ne vitin 1998 kur ka hipur per here te pare ne pushtet. Gjithashtu dhe rrugaçerine e tij. Te merremi me diten e sotme. 
Dje vajti “i dhjere por krenar” dhe u betua para Presidentit te Republikes qe do kryeje detyren si Minister i Jashtem. E pa kaluar as 24 ore, dekretin e Presidentit si te ishte tabakaja ku shtronte kokainen, e merr dhe ia jep Zevendes Ministrit dhe i delegon detyren. Ne nje akt te paprecedent me nje arrogance tipike ky halabak, Kushtetuten dhe ligjet e shtetit i trajton si spaçatoret qe e kane furnizuar me mall gjate jetes se vet. 
Kemi 1001 e nje arsye qe te mos e duam dhe kontestojme menyren si qeveris ky, por sot kemi arsyen e madhe te ndihemi te ofenduar dhe te neperkembur nga halabaku Kryeminister nga i cili mund te presim cdo gje tanime qe hapur shperfill edhe betimin e vet mbi Kushtetuten e Republikes. 
Koha eshte tani. Emergjenca eshte largimi i ketij halabaku qe po mban peng nje popull te tere.

ZRPP Durrës, në nje javë një mijë çertifikata pronësie...
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?