Ina K Zhupa, Ramës: Ti ke rritur tarifat sepse vendoset me VKM tavani i tarifave, ul tavanin dhe është e qartë çfarë ndodh me tarifat.

Aktualitet

Rama kerkon te kapi Rektoratin, ate qe se beri dot me Shullazin, kerkon ta bej duke shfrytezuar studentet!

Harroje Edi Rama me mashtrime nuk i hedh dot hi syve studenteve.

Ploteso kerkesat qe te kane nisur te qarta me shkrim dhe leri monologjet me komente te paracaktuara per te mbajtur mediat 2 ore larg protestes masive te studenteve.

Ti ke rritur tarifat sepse vendoset me VKM tavani i tarifave, ul tavanin dhe eshte e qarte cfare ndodh me tarifat.

Ti ke vendosur nje sistem qe nuk ka lidhje me merite dhe preference, por nje sistem terrori qe duhet te ndertosh skema si mos ngelesh pa shkolle, ose ndryshe shko te privati. 70% e studenteve te mi, jane ne degen e tyre preference te 10, duke bere dicka ndryshe nga pasioni i tyre.

Ti ke vene ministre me mesatare 5.9 por nje nxenes qe ne moshe adoleshence del me kete mesatare i ndalohet me VKM nga ty edhe konkurimi per shkollen e larte.

Ti ke hequr universitetin part/time duke ja u bere te pamundur nje studenti qe edhe te punoj dhe te shkollohet. Nese punon, le pas dore disa lende qe ti ja bere me VKM me para kreditet e mbartura.

Ti ke larguar nga Shqiperi me politikat e tua vetem per oligarket, 123570 te rinj deri ne 35 vjec qe jane rregjistruar per azil ekonomik sipas te dhenave te Eurostat.

Ne fjalimin e pare i quajte ngeles, ne fjalimin e dyte i quajte student, ne fjalimin e trete kerkon ti besh bashkeqeverises, ndersa ne fjalimin e katert do duhet te pranosh qe ata do jene qeverises pa ty. #dhjetoridyte

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Fotografia e Ina K. Zhupa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *