AGJENSIA INTESVTIGATIVE ‘STOP KRIMI” FESTON 5-VJETORIN E KRIJIMIT

  -Sipas Drejtorit Ekzekutiv të kësaj agjensie Fatmir Sena: “E vecanta e vitit 2018 për Agjensinë “Stop Krimit” ka qenë ndihma që i kemi dhënë në të gjithë Shqipërinë familjeve në kushte të varfë risë ekstreme si dhe atyre të prekura nga fenimeni i traikimit në ushqime, veshmbathje dhe riparime shtëpish.” Para pak ditësh është […]

Continue Reading

Një “Gjino” në krye të Ministrisë së Jashtme Shqiptare

Bashkë me Gjinon, në qeveri vjen edhe Marigoja, e vargjeve të poezisë për “Skënderbeun e Rilindjes”, për të mbyllur komedinë e kësaj qeverie. Kryeministri Rama “spastron” Qeverinë, largohen “senatorët” e Socialistëve dhe në krye të mininistrive vijnë drejtorët e kontrabandës, trafiqeve, korrupsionit, të salloneve të bashkisë, te kompanive që pastrojnë paratë e krimit sllavo-serb , […]

Continue Reading

Neranxi/ Ministrat ikën, por me pasuritë e tyre marramendëse çfarë do bëhet? VIDEO

Dy nga ministrat e shkarkuar dje nga Rama, Mirela Kumbaro dhe Damian Gjiknuri, kanë qenë për shumë vite, të deleguarit e tij në Himarë që të qetësonin njerëzit dhe t’i premtonin se çështja e regjistrimit të pronave të tyre të trashëguara, do të zgjidhet. Kjo dëshmohet edhe në këtë video të datës 6 tetor 2017, […]

Continue Reading

Erl Kodra/ Djathtas dhe Drejt, shpresa e vetme për shqiptarët

Shqiptarët janë zhytur në mjerim. Domethënë, nga ai lloj mjerimi ekstrem dhe ekzistencial si buka e përditshme. Qytetarët po e braktisin masivisht vendin, shumicën e herëve me shpresën që minimalisht do të arrijnë të ushqejnë fëmijët e tyre qoftë edhe për dy tre muaj. Ky është fakti tragjik; unë jam dëshmitarë i dorës së parë […]

Continue Reading

Zëri i Amerikës: Rama të heq me lëvdata, e emëron pa treguar kriteret

Shumë media të huaja i kanë bërë jehonë, lajmit të ndryshimit radikal që Edi Rama i bëri kabinet që drejton në këtë mandat të tij të dytë si kryeministër i Shqipërisë. Media zyrtare e Departamentit të Shtetit, Zëri i Amerikës, në një shkrim kushtuar këtyre lëvizjeve në qeverinë shqiptare mes të tjerave thekson, se kryeministri […]

Continue Reading

Kryemadhi/ Të gjithë po përgatitemi për zgjedhjet e parakohshme në Qershor

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim shprehu bindjen se, 30 qershori nuk do të jetë vetëm data e zgjedhjeve lokale, por edhe atyre parlamentare. Sipas saj, parlamenti që arrin të falsifikoje është drejt shpërbërjes. Deklarata e kryetares së LSI-së: “Në fakt të gjitha takimet tona janë në kuadrin e zgjedhjeve lokale sepse besoj që ju […]

Continue Reading

Duka: Kemi ministri Diaspore, por nuk lejojmë protesta për emigrantët

Kreu i PAA, Agron Duka e cilësoi absurde ndalimin e të drejtës për të protestuar ndaj shqiptarëve të diasporës. Në një reagim në Facebook, Duka shprehet se “Shqipëria ka ministri diaspore, por nuk lejon protestat e përfaqësuesve të saj”. Deklarata e plotë e Agron Dukës: Paradoks! Qeveria që krijoi Ministrinë e Diasporës, nuk lejon zhvillimin […]

Continue Reading

VIDEO/ Kush është “Shtriga e kuq e zi e Aviacionit Civil”?

Ceremoninë e inaugurimit të linjës “Air Albania”, Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur një batutë për drejtoreshën e Aviacionit Civil, Belinda Balluku, të cilën e quajti si “Shtriga e kuq e zi të Aviacionit”. Balluku është ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur Sokol Balla dhe ka punuar me Kryeministrin Rama si drejtoreshë e kabinetit në Bashkinë […]

Continue Reading

Bushati: Edi Rama duhet rrëzuar, njëlloj siç shqiptarët tërhoqën zvarrë statujën e Enver Hoxhës

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, i’u përgjigj pyetjes nëse ka ardhur koha që kryeministri Edi Rama të largohet nga pushteti. Bushati u shpreh se Rama duhet të përfundojë mandatin dhe ta çojë të keqen deri në fund, në mënyrë që shqiptarët ta rrëzojnë, njëlloj siç tërhoqën zvarrë statujën e Enver Hoxhës. […]

Continue Reading

Deutsche Welle: Shqipëria, Kolumbia e Europës

Viti 2018 për Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë, Malin e Zi, Serbinë, Bosnje-Hercegovinën mund të quhet çdo gjë tjetër, por jo vit suksesi. Vërtet që Shqipëria dhe Maqedonia arritën si vende kandidate që Brukseli në qershor të vitit të ardhshëm të hapë negociatat e anëtarësimit. Por se si do të jenë forcat politike në Parlamentin Europian pas […]

Continue Reading

VIDEO/ Kërcënohen me jetë studentët protestues

Një person i cili para pak ditësh u akuzua nga studentët protestues si spiun dhe përçarës pasi kishte kërkuar që të mbyllte protestën e studentëve para kryeministrisë. Ai u kishte marrë batanijet me pretekstin se do ti lante dhe do i sillte sërish është shfaqur sërish në protestë. Ai së bashku me një person tjetër […]

Continue Reading

Shkrumbohet tregu industrial në Laç, tregtarët: Gjetëm bidonë benzine. VIDEO

Një zjarr ka përfshirë tregun industrial të Laçit mëngjesin e sotëm. Si pasojë e flakëve nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale. Tregu industrial është rreth 800 metra dhe në të shiten veshmbathje të ndryshme.  Mësohet se në momentin që ka rënë zjarri nuk ka pasur energji elektrike. Policia dyshon se […]

Continue Reading

I dënuar për prostitucion, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit

I dënuar në Itali për prostitucion dhe dyshime për ryshfet, shkarkohet kreu i policisë në burgun e Peqinit. “Panorama” shkruan këtë të hënë se kryekomisari Besnik Kaptelli është shkarkuar nga detyra disa ditë më parë. Sipas të njëjtave burime Kaptelli ka qenë i dënuar nga shteti italian për shfrytëzim prostitucioni. 47-vjeçari është dënuar me 5 […]

Continue Reading

Lojtari shqiptar thyen pankinën me grushta. Ja çfarë thotë Presidenti i tij. VIDEO

Lojtari me origjinë shqiptare Benxhamin Kulolli, i cili luan për Zyrihun në Zvicër, është bërë shumë “viral” pasi ka goditur me grusht pankinën, i pakënaqur nga vendimi i trajnerit për ta zëvendësuar. Mirëpo, trajneri i tij nuk e ka ndëshkuar aspak duke thënë se veprimi i tij ishte thjesht i papërshtatshëm për publikun dhe ai […]

Continue Reading

Zbulohet arsyeja e vërtetë e anullimit të vizitës Netanjahut në Tiranë

Një ditë më parë në media u bë publike vendimi i Qeverisë e cila dëboi dy diplomatë iranianë, të cilët dyshohet se kanë pasur lidhje me një sulm terrorist të planifikuar në Shqipëri, gjatë ndeshjes Shqipëri- Izrael, në shtator të vitit 2016. Por “standard” zbulon se ky vendim i Qeverisë ka qenë i vonuar pasi […]

Continue Reading

Jennifer Lopez këngë me vajzën e saj (VIDEO)

Jennifer Lopez ka publikuar këngën e saj më të fundit ‘Limitless’. Kënga e yllit 49-vjeçar është krijuar për tu përdorur si kolona zanore e filmit të ri të Jennifer, Second Act, që do dalë në kionema të premten. ‘Limitless’ flet për thyerjen e barrierave dhe këmbënguljen. JLo ka ardhur me një risi në videoklipin e […]

Continue Reading