Erion Veliaj shemb “Shqiponjën” tek Unaza e Re.

Aktualitet

Bashkia e mbështetur nga qeveria ka nisur punën për ‘Unazen e Re’. Që nga mëngjesi i sotëm nuk është me në vendin e saj punimi artistik, ‘Shqiponja’ nga e cila mori emrin edhe sheshi në hyrja të Tiranës.

Objekti është shkulur dhe duken gjurmët e ndërhyrjes në këtë haspuirë.

Edhe protesta e banorëve të cilëve godinat e banimit dhe bizneset do tu shemben duket se nuk ka mundur të ndalë inisiativen bashkiake.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?