I vihet bombë shtëpisë së Xhorxh Soros

Bota

Policia e Nju Jorkut njoftoi se ka shpërthyer në mënyrë të kontrolluar një bombë që u gjet në shtëpinë e biznesmenit miliarder George Soros në New York, njofton BBC. Pakoja u zbulua në një kuti postare nga një punonjës i z. Soros, që njoftoi autoritetet para se ta çonte atë në një zonë me pemë aty afër. Incidenti ndodhi të hënën pasdite dhe po hetohet nga FBI.

Z. Soros është bërë një objektiv i shpeshtë për kritikat nga grupet e krahut të djathtë për mbështetjen që u jep kauzave liberale.

Miliarderi nuk ishte në shtëpinë e tij në qyttin Bedford në Ëestchester Couty në kohën e incidentit, thanë burimet.

“NJë punonjës i rezidencës hapi pakona dhe pa atë që dukej se ishte një pajisje shpërthyese”, tha një zyrtar i Policisë së Bedford për Neë York Times.

Policia u njoftua në orën 15:45 me orën lokale ose 20:45 GMT. Teksikët e skuadrave të bombave më vonë e shkatërruan atë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?