SPRINT NEWS ALBANIA

ShkrimeTe tjera

Nga Skerdjan Dhuli/ Kur flet PD.

Eshte bere rutine tani e 5 vite qe skandalet nuk egzistojne nese ato nuk denoncohen nga PD ose nga lideri historik i PD, Sali Berisha. Kush e lexon gjuhen e “puneve te “pushtetit dhe gjuhen e komunikimit te Rames tash e 20 vjet ne politike, e kupton mire per cfare po flas. Dhe kodi i heshtjes, funksionon ne menyre perfekte. Askush nuk ka te drejte te flas. Nese flet PD dhe zbulon dicka, atehere i zoti qe i ka ngjare hataja, te gjeje vend te futet se nuk eshte me i tyre. Kur Shqiperine e mbushi me droge, Rilindja i porosiste pronaret e parcelave: “Kujdes. Ne do te leme, ne pjesen tone ju tuajen, por po e mori vesh PD, atehere sju mbrojme dot me…” Denoncio PD sa u lodh, madje Salianji shkoi deri ne parcelat e mbjella ne fshatin e Ministrit, e aty filluan edhe i braktisnin ata pronare parcelash qe ju zbuluan arat.
E njejte edhe me Shullazin. Ketu, per shkak te peshes qe kishte emri, edhe denoncimi nuk mishte nga ata qe e bente kushdo. Dhe ketu e beri vete ai.. Sali Berisha. Ze me potent politika nuk ka. E prej asaj dite, Shullazi eshte ne burg… (qe nuk do jete gjate se Arta Marku nuk eshte rsatesisht aty) Po keshtu edhe me Habilajt. U be PD monument ne konferenca shtypi e deklarata duke i denoncuar, derisa nje dite Rama i dorezoi. Nuk po them per Tahirin, se ate PD e ka permendur ne mbi 1300 konferenca shtypi, deklarata dhe fjalime per 4 vjet. Me shume se kaq, zor se do rezistonte.
Po sa me i forte detyrimi i Rames, aq me shume rezistohet. E njejta situate edhe me Beqjen e koncensioneve. Nese do gjendej numri i konferencave dhe deklaratave kunder tij, mesiguri qe numri do ishte me 4 shifra. Dhe sic e do zakoni, qe sa me i madh zullumi aq me shume rezistence ben Rama, edhe Beqjen e mbrojti deri en nje moment dhe e flaku. Pastaj erdhi Agron Xhafa. Nese nuk do kishte fole PD kunder tij, ende ai sot do bente trafikun e droges ne Vlore, dhe ende Rama do mburrej qe ka Ministra e deputete te palidhur me krimin.
Nuk po i permend denoncimet e Ndok, Preng, Frrok, Rrosh etj, se ajo eshte lemeri kombetare. Dhe me e fresketa e goditjeve qe ka bere PD, eshte kjo me banden e Bajrajve. U desh piskama e PD me konferenca e denoncime, madje u detyrua PD te marre rrugen deri ne Shkoder e te mbledhe deputetet aty, per te bere Policine te vendoste gur ne zemer e te ndante PS e Shkodres, Ditzi Bushatin, Harushen etj, me banden e Bajrajve. Sepse ky eshte parimi i pushtetit. “Bej ç’te duash, ne do te mbrojme. Nese zbulohesh, atehere nuk njihemi me…”
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?