Nga Kujtim Çekani/ Zoti Meta, Ju mund të bëheni, President i gjithë Shqiptarëve

  I nderuar zoti President i Republikës, Ju drejtohem sinqerisht, dhe shpresoj që dikush prej nëpunësve tuaj, t’Ju a dëshmojë këtë qëndrim timin publik, qëndrim të një qytetari i cili në moshën 18 vjeçare, u detyruat të arratiset nga vendi i vet, nga fshati i vet, nga familja e vet. (Pra një kulak diaspore, që […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi/ Mashtrimet me slloganet e Sorosit për paqe të Hashim Thaçit

Duket se një konflikt i hapur po zhvillohet midis presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, të renditur në krah të Aleksandër Vuçiq dhe kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, të radhitur në anën e NATO-s. Pas një takimi që ata patën ditën e djeshme kanë vijuar deklaratat kundërshtuese sa i përket dialogut me Serbinë dhe diskutimit në […]

Continue Reading

Kreshnik Çollaku/ Tirana zyrtare çdo ditë, nga një hap më larg Washingtonit.

Thellohet diferenca strategjike mes qendrimeve te Tiranes zyrtare dhe Washingtonit. Ne fjalen e tij ne Vjene,ministri i jashtem i Shqiperise i ka thurur nje fjalim plot lartesime “multilatarlizmit” ne marredheniet nderkombetare.  Nderkohe administrata e presidentit Trump shume nga problematikat nderkombetare ia dedikon ekzagjerimit te ketyre mekanizmave ne favor te interesave te disa vendeve ne dem […]

Continue Reading

Apel për ndihmë/ At Nikollë Marku në gjëndje të rëndë shëndetësore. Video

At Nikollë Marku ka nevojë për ndihmën tonë, për ndihmën nga kombi që ai aq fort e deshi dhe e do. Prifti shqiptar vuan nga një sëmundje e rëndë, sëmundje e cila është duke ia rrezikuar jetën patriotit dhe humanistit shqiptar, informon MekuliPress.info E pavarura “MekuliPress” ka kontaktuar At Nikollë Markun. Ai ishte i drejtëpërdrejtë […]

Continue Reading

Klodiana Lala pyetet 1 orë e gjysmë në polici bashkë me familjarët

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë dëshminë e saj në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, në lidhje me sulmin për shkak të detyrës. Për një orë e gjysmë, ajo ka treguar rrethanat dhe dyshimet e saj në lidhje me ngjarjen përpara oficerit të Policisë Gjyqësore, të Sektorit për Krimet e Rënda. Lala është paraqitur rreth orës […]

Continue Reading

Kërcënohet një tjetër gazetar. Ja emri

Ditën e djeshme u kërcënua me jetë gazetarja Klodiana Lala. Edhe të tjerë gazetarë janë shprehur se kanë marrë kërcënime të shumta. Ndër to është dhe gazetari i TV Klan Dashamir Biçaku. Gazetari, në një shkrim në Facebook, teksa ka renditur sfidat e vështirësitë e profesionit, ka publikuar dhe mesazhet e një personi që e […]

Continue Reading

Qeveria nuk mund të funksionoje si Fondacion Bamirësie. VIDEO

Nga Andi Bejtja: Sot, Kryeministri i Shqipërisë bëri dicka ndryshe nga cfarë është mësuar të bëjë përditë me statuset e tij dhe videot që shpërndan o për ato që i konsideron suksese ose, në fakt në të shumtën e rasteve, për bukuritë natyrore të Shqipërisë, për të cilat nuk pse mburret as ai dhe as […]

Continue Reading

Shkon në 7 numri i të plagosurve në dy aksidente.

Një tjeter aksident rrugor ka ndodhur paraditen e së premtes në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë. Një automjet, me të cilin udhëtonin 4 persona, ka dalë nga rruga duke shkaktuar plagosjen e pasagjerëve. Dy prej tyre po transportohen drejt spitalit të Traumës, pasi jane rende. Vetem 1 orë më parë raportuam per aksidentin e Mamurrasit, ku u […]

Continue Reading

Rama kërcënon kryebashkiakët: Disa nga ju mund të mos jenë në zgjedhjet e ardhshme

Rama në nguroi t’i paralajmëorjë kryebashkiakët se disa prej tyre mund të mos jenë në zgjedhjet e vitit që ardhshëm. “Bëni reflektimet tuaja lidhur me sezonin, të nxirrni konkluzionet tuaja që janë konkluzioone më të thella se ato tonat sepse ju jeni në terren dhe të bëni propozimet pa humbur kohë për sezonin e ardhshëm […]

Continue Reading

Basha-Ramës: Mos guxo ta sjellësh ligjin e Teatrit në Parlament. VIDEO

“Nuk ka as bashkëqeverisje, as pakt zgjedhor me Edi Ramën”, kështu u shpreh sot lideri demokrat Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë e PD-së. Ai hodhi poshtë të gjitha zërat për bashkëpunim, sepse sipas Bashës qeveria është e lidhur me krimin. Po kështu i bëri thirrje të terhiqet nga ligji i teatrit. […]

Continue Reading

Ambasadori i njëanshëm promovon biçikletat e Velisë

“Mandati im mbaronte në janar të vitit 2018. Kam në plan të largohem nga Shqipëria në verën e 2018-ës”, kështu do të shprehej Donald Lu disa muaj më parë. Por ai ende nuk është larguar nga Shqipëria. Zërat në media se ndodhet në Tiranë i ka vertetuar vetë, teksa Donald Lu u shfaq këtë të […]

Continue Reading

Kryemadhi me LRI: Krimi nuk e ka më frikë shtetin

Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Komitetin Drejtues të LRI. Kryemadhi tha gjatë fjalës së saj se “Shqipëria është në gjëndje alarmi, krimi ska më frikë nga shteti sepse shteti është në duart e kriminelëve. Kjo pasi kryekrimineli që është kryeministër, është ai që drejton krimin në vend”. Më tej ajo bëri një pasqyrë […]

Continue Reading

Champions League/ Ja datat kur do luhen dy super ndeshjet Barcelona – Inter

Dje është hedhur në Montecarlo shorti i Champions League për sezonin 2018/2019. Interi ndodhet në “Grupin e Ferrit” ku do të përballet me gjigantët europiane: Barcelonën, Tottenhamin dhe PSV-në. Pas shortit të gjithë pyesin për datat e dueleve ndërmjet Interit dhe Barcelonës. Sfida e parë do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, të mërkurën e […]

Continue Reading

Berisha/ Klodiana Lala po investigonte kokainën dhe lidhjet e familjeve qeveritare mafioze

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Ai thotë se “fallangat e krimit te narkoqeverise se Norieges ndermoren nje sulm te armatosur terrorist ndaj shtepise dhe prinderve te gazetares Klodiana Lala!”. “Ky akt i porositur dhe oranizuar nga familjet e medha mafioze te narkoqeverise se Norieges, perben nje pershkallezim te ri […]

Continue Reading

Klodiana Lala: Pas plumbave, familjarët u shpërngulën

Gazetarja e kronikës që ka raportuar prej vitesh për ngjarje kriminale, ka rënë pre mëngjesin e sotëm e një sulmi me armë në banesë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 03:00 të ditës së sotme në fshatin Domje në periferi të Tiranës, aty ku jetojnë prindërit e Klodiana Lalës. Edhe ajo vetë ka qenë […]

Continue Reading

Unioni i Gazetarëve: Sulmi me armë, tentativë e pastër për të frikësuar gazetaren

Unioni i gazetarëve shqiptarë e dënon ashpër aktin, dhe citon dhe komunikimin që ka pasur pas ngjarjes me gazetaren Lala. Sipas zyrës së shtypit të UGSH-së, Lala ka thënë se sulmi është një tentativë e pastër për të frikësuar atë dhe ka ndodhur për shkak të detyrës së saj si reportere. Reagimi: UGSH dënon ashpër […]

Continue Reading

Qëllohet me breshëri kallashnikovi drejt shtëpisë së gazetares Klodiana Lala.

Është qëlluar me breshëri kallashnikovi drejt shtëpisë së gazetares Klodiana Lala. Bresheritë janë shkrehur në banesen e gazetares gjatë orëve të natës. Policia akoma nuk ka dhene nje version te ngjarjes dhe eshte duke hetuar rreth ketij agresioni. Plumbat kanë goditur muret dhe janë thyer xhamat e banesës. Klodiana Lala eshte gazetare e News24 dhe njihet […]

Continue Reading