Tjetër zjarr i madh ka rënë në ishullin e Zakynthos.

Tjetër zjarr i madh ka rënë në ishullin e Zakynthos. Ky është zjarri i dytë brenda pak ditësh në këtë zonë. Sipas medieve vendase, janë shumë vatra zjarri në zonë, ndërsa era po i përhap. Në vendin e flakëve kanë shkuar 3 automjete dhe 9 zjarrfikës, që po përpiqen ta vendosin nën kontroll. Një helikopter […]

Continue Reading

Luanët hipin në pemë për t’u freskuar

I nxehti i padurueshëm afrikan i ka bërë bishat të kërkojnë sadopak shpëtim midis degëve. Fotografi David Chen, 42 vjeç, tha se shumica e luanëve ishin në gjumë, ose thjesht duke pushuar mbi degë. Sipas Africa Geographic, luanët që ngjiten në pemë janë një grup i rrallë që janë vënë re në parqet kombëtare në […]

Continue Reading

Vettingu/ Artan Broci: Komisarët politikë të KPK, nën urdhrat e Ramës!

Pas shkarkimit nga detyra e anëtarit të Gjykatës së Lartë, vjen reagimi nga Artan Broci. Përmes një deklarate, Broci e cilësoi KPK-në si komisarët politikë të kryeministrit Edi Rama, nuk dolën dot nga urdhrat politikë. Ai theksoi se kishte provuar se të ardhurat e tij ishin të ligjshme, ndërsa paralajmëroi se beteja e tij ligjore […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi: Plani serbo-rus dhe ndihma Rama-Thaçi për krijimin e federatës serbo-boshnjake!

Gjithçka që po ndodh këto kohë në Kosovë dhe rreth Kosovës është diçka e parashikuar dhe e paparashikuar, por di të them se Kosova as në kohën e Milosheviqit nuk ka qenë në këtë lloj qorrsokaku. Së paku atëherë shqiptarët e Kosovës ishin homogjen dhe dinin çfarë kërkonin e çfarë bënin. Kosova është në një […]

Continue Reading

A janë ministrat e Ramës, Shullazi, Dajti, Balili, Geron Xhafa, Keçi, Lul Berisha, Dako, Sejdini, Tahiri…

Emiljano Shullazi u arrestua kur ne Tirane mungonin Sajmir Tahiri minister i brendeshem.ne ate kohe dhe shefi i tij Edi Rama. Ata me telefona te fikur nga Amerika ku po fluturonin per tu kthyer, u justifikuan para Shullazit se skishin çfare te benin. Ishte kallzimi publikni Sali Berishes per kanosjen qe u beri Mynyr Konit […]

Continue Reading

VIDEO/ Ndocaj: Kune-Vain, një vargmal mbeturinash.

Ish-deputeti Eduart Ndocaj ka reaguar për gjendjen mjedisore në të cilën ndodhet vija bregdetare e Shëngjinit, kryesisht ajo në vendin e quajtur Kune-Vain. Përmes një video të shpërndarë z. Ndocaj, është përpjekur të evidentojë faktin se kjo vijë bregedare është transformuar në një pirg mbeturinash dhe në një pisllëk që “tremb çdo pushues vendas apo […]

Continue Reading

Komentuesit/ “Je një pasanike që i harxhon lekët kot”

Blogerja Lori Hoxha është një nga vajzat më të ndjekura në Instagram dhe si e tillë jo gjithmonë ka komente pozitive, pasi njerëzit nuk kanë një mendje për fotot dhe momentet që ajo ndan me fansat e saj. Si një blogere, Lorin e shohim gjithnjë të veshur bukur, të kuruar deri në detaje dhe që […]

Continue Reading

Edhe kryeministër edhe me thonj të pisët. VIDEO

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vënë re një detaj të cilin e ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook. Bëhet fjalë për thonjtë e Ramës, të cilët jo rrallëherë janë bërë temë bisede. “Sot pas 20 vitesh perseri thuapiste mbetet!”, shkruan ndër të tjera Berisha në video, teksa kujton edhe fjalët e Fatos Nanos. Postimi […]

Continue Reading

“E hasa rastësisht buzë Senës. “-Poezi nga Amida Rica.

FRYTIN E T’TONES DASHURI. Frytin e t’tones dashuri te sforcuar, birin tone, dua ta mesoj te dashuroje nje grua te bukur pa u orvatur t’ia zoteroje trupin. Te dashuroje nje grua te mencur pa u orvatur t’ia fshije mendimet Te dashuroje nje grua te lire pa u orvatur ta burgose. E tani ti guxon te […]

Continue Reading

Maqedonia po na “rrëmben” turistët nordikë që kanë rezervuar në Golem

Diferenca mes tyre dhe nesh është si dita me natën. Ata kanë ruajtur pasuritë kulturore, kanë përmirësuar çdo aspekt që lidhet me turizmin, duke synuar që të marrin më të mirën prej tij. Infrastruktura, ashtu siç pritej, është rezerva më e madhe që kanë turistët e huaj kryesisht nordikë, të vendosur në hotelet pranë Golemit. […]

Continue Reading

Ish deputeti Ndocaj, ndihmon një familje të varfër në Mirditë. VIDEO

Ish deputeti i Lezhes dhe njekohesisht i quajtur “Kaubojsi” ka ndihmuar nje familje te varfer, por te respektuar ne rrethin e Mirdites. Gjestin human ish deputeti e ka bere publike nepermjet nje video te hedhur ne profilin e tij zyrtar ne FCB. Ja dhe statusi i plote i shoqeruar me video tek familja e varfer: […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Teatri, Veliaj si peng i Ramës , dhe Rama si peng i bandave!

Një kryetar Bashkie ne kushte normale nuk kish pse sekelldisej kaq shume per nje ligj qe Presidenti ja kthen Parlamentit. Në kushte po aq normale ne rast se artistet sdo donin nje teater te ri, nje kryetar Bashkie qe merr pak ose aspak ere nga puna e artit sic eshte Velija, do e shihte si […]

Continue Reading

Nga Basir Çollaku/ Arta Marku, Prela, Xhafa shpërblejnë me vetting prokurorë e gjyqtarë.?!?!

1.7 ton droge dhe pronar i skafit 12 meter 350 kuaj fuqi, perfundon moskallzim krimi..(faksimile te dy vendimeve te Gykates per Krime te Renda) Italia dhe Greqia mundesuan operacionin forca e ligjit e çben.. Marku, Prela, Xhafa shperblejne me vetting prokurore e gjyqtare..?!?! Donika Prela çmonton hetimet e nisura tek Krimet e Renda! ?!?! Me […]

Continue Reading

Gjyqtari kërkon pezullimin e seancës: “Më nxorrët të dhënat sekrete”

Që në fillim të seancës, Shlezen Selimi ka kërkuar pezullimin e seancës si edhe hetimin disiplinor të trupës gjykuese të KPK, pasi sipas tij në një televizion kombëtar janë transmetuar të dhëna sensitive që sipas tij janë shitur nga trupa gjykuese. “Përmes komunikimit publik më është bërë me dije përbërja e trupës gjyqësore. Dhe unë […]

Continue Reading

Këshilltarja bashkiake e Topit braktis Veliajn dhe bashkohet me opozitën

Mirela Bogdani, këshilltarja e FRD në Bashkinë e Tiranës ka braktisur sot koalicionin e majtë dhe i është bashkuar opozitës. Këtë ajo e ka bërë me dije në një deklaratë për mediat pasi opozita braktisi mbledhjen e Këshillit Bashkiak. Ajo tha se sjellja arbitrare e Erion Veliajt me Teatrin, duke i hequr qytetit pronat publike […]

Continue Reading