Nga Kreshnik Çollaku/ Shqipëria Morale dhe Amorale.

Aktualitet Shkrime

Në dhjetor te 90,kurre nuk do te kisha imagjinuar qe Shqiperia 28 vite me pas te ishte katandisur ne kete pike.

Nuk eshte nje ndarje politike apo ideshe…ate do ta kisha aq shume preferuar.

Ndarja eshte Morale.

Kur nuk do ta kisha imagjinuar kete ndarje te thelle,turperuese te vendit,te shoqerise mediave e politikes.
Sot qartesisht paraqiten dy pamje te ndara te vendit.
Dorga e ka ndare ne dysh cdo gje ne kete vend.
Cdo dite e mbremje palet po rreshtohen tragjikisht ne kete ndarje.

Amorali/Dorga dhe Morali/AntiDroga jane palet e reja ne shoqerine tone te 2018.
Amorali/Droga ka aleatet e vet,ne parlament,ne pushtet e qeveri,ne media gazetari e analiste,madje dhe ne shoqerine civile diplomate etj etj.
Morali/AntiDroga gjithashtu ben cdo dite luftetaret e vet.
Sado e pakuptimte dhe e turpshme per vendin kjo beteje eshte reale dhe e ashper.
Sonte patem ndarjen e rreshtimim dhe midis te rinjve.

Amorali dhe Morali ndane dhe rinine Bardh e Zi…

…te rinjte demokrate proteste te Min Brendeshme.

…te rinjte e Fresh,fishekzjarre per lirimin e Sajes.

Nese do te kishte qene ne doren time nuk do te kisha dashur te jetoja ne Shqiperine e kesaj ndarje midis Moralit dhe Amoralit…,por kete vend nuk e le,e per te mos e lene duhet lufutar.

Kam vendosur te jetoj ketu e mbi te gjitha te rris ne kete vend djalin tim…,ndaj kam detyren qytetare te luftoj per Shqiperine e Moralit kunder Amoralit.

Çdokush duhet ta beje kete rreshtim…vend ne mes nuk ka.

E ardhmja e vendit dhe e femijeve na e imponon kete…nese pak ndergjegje e moral ka mbetur.

 

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments