Dy në tre femra kanë probleme seksuale

Shendet

Këto rezultate negative i kanë paraqitur mjekët e Klinikës Urologjike të New Jersey.

Problemet me seksin bëhen të shpeshta dhe serioze, por kur është fjala për pamundësinë e arritjes së orgazmës, plakja nuk ndikon.

Disfunksioni seksual mund të ulë dukshëm cilësinë e jetës me partnerin. Femra për shkak të kësaj është më pak e kënaqur shpirtërisht dhe fizikisht, i bie vetëbesimi, ndërkaq i rrezikohet edhe cilësia e jetës me partnerin.

Prandaj, ekspertët porosisin që sapo të hetojnë paralajmërimet e para të vështirësive, menjëherë të shkojnë te gjinekologu, thotë dr. Debra Fromer, e cila e ka bërë këtë hulumtim.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?