Nxehet Majko/ Përplas karrigen dhe ikën nga Parlamenti

Aktualitet

Debati brenda shumicës ka nisur gjatë procesit të votimit të ligjit për Diasporën të propozuar nga ministri Pandeli Majko.

Mimi Kodheli e Taulant Balla kanë kundërshtuar amendamentin me argumentin se nuk kishte ardhur në kohë, duke kërkuar që të rrëzohet.

Në votim 74 vota kanë qenë pro ligjit të ardhur nga qeveria dhe 1 votë kundër.

Rrëzimi i amendamentit ka nxehur ministrin Majko, i cili ka përplasur karrigen dhe është larguar nga Kuvendi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?