Nga Fatmir Ali Guda/ Për të gjithë ata që Ibsen Elezin e njohën vetëm në kuvendin kombëtar të PD

Për të gjithë ata që Ibsen Elezin e njohën vetëm në kuvendin kombëtar të PD , padyshim që duhet ta dinë se mundësinë për bërë karrierë dhe për të shfaqur pakënaqësitë mbi funksionimin e partisë ai i ka patur edhe më parë! Megjithatë bëri shumë më mirë vonë, sesa kurrë. Po kush është Ibsen? Ai […]

Continue Reading

Patriarku rus Kirill takohet me Kryeministrin Rama. Video

Patriarku rus Kirill duket se do të ikë me mbresa pozitive nga vizita e tij në vendin tonë. Pas takimit me kreun e shtetit Ilir Meta, Patriaku i Moskës dhe Gjithë Rusisë po zhvillon një tjetër takim në Kryeministri, ku po pritet nga vetë kryeministri Edi Rama. Për më shumë ndiqni pamjet direkt nga pritja […]

Continue Reading

Berisha: Hijet e zeza që e ndoqën Ramën në Berlin

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka hedhur dritë mbi dy incidente, aspekte të pandriçuara të vizitës së kryeministrit Edi Rama në Berlin, javën e kaluar. Njera prej tyre në Bundestag me deputetë gjermanë dhe tjetra, me një studiues. Pyetjet e drejtuara prej tyre për e kanë vënë kryeministrin në vështirësi dhe e kanë zënë ngushtë”. “Thellohet skandali! – […]

Continue Reading

Shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri në gjak

Rreth 9% e grave vuajnë nga mungesa e hekurit dhe për më tepër nuk janë as në dijeni. Hekuri është një mineral që merr pjesë në shumë funksione metabolike ndaj niveli i ulët i tij mund të shoqërohet me jo pak probleme shëndetësore. Lodhje kronike Trupi e përdor hekurin për të krijuar homoglobinën, substancën e […]

Continue Reading

Rama kërcënon deputetin e PS në Berat: Bëj kujdes Adnor!

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sjelljen e socialistëve në bashkinë e Çorovodës, të cilët prej javësh po bllokojnë shpërndarjen e ndihmës ekonomike. Kryebashkiaku i këtij qyteti është pjesë e LSI-së, ndërkohë që Partia Socialiste ka arritur t’i marrë disa këshilltarë partisë së Monika Kryemadhit dhe ka bllokuar kalimin çdo vendimi në këshillin bashkiak. “Kush e […]

Continue Reading

Ish deputetja me foto nudo në Instagram. FOTO

Nikita Klæstrup, një ish-politikane daneze ka guxuar të pozojë nudo, pa u shqetësuar aspak për komentet e njerëzve. Ajo është vetëm 23 vjece dhe qëndroi në parlament si anëtare e partisë “Konservatorët e Rinj” deri në vitin 2015. e cila është vetëm 23 vjeçe, duket se është ndryshe nga politikanët e tjerë. Edhe pse prindërit […]

Continue Reading

Uji i detit parandalon dhe lufton shumë sëmundje.

Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton shumë sëmundje. Muajt e verës janë ato që lejojnë secilin prej nesh të rimarrë energjinë e humbur gjatë vitit. Shëtitjet në breg, zhytet në ujë rinovojnë qelizat dhe i bëjnë ato të kthehen në humor të mirë. Deti është një burim përfitimi shëndetësor. Parandalon dhe lufton […]

Continue Reading

Një artiste dhe balerinë si Geraldina Gryka që na nderon të gjithëve. FOTO

Geraldina eshte nje vajze modeste dhe shume e talentuar. Ajo qe e vogel ka studiuar dhe eshte aktivizuar me balet ku sot numeron nje numer jo te vogel aktivitetesh ndersa eshte shperblyer dhe me cmimet perkatese. Transparenca dhe objektivi i saj profesional jane pasion i skenes dhe deshire artistike per te permbushur akoma me shume […]

Continue Reading

Vani Zhuzi, këngëtari që ka ndërtuar profilin e tij artistik tashmë prej më shumë se 10 vitesh në tregun shqiptar.

Vani Zhuzi eshte nje emer mjaft i degjuar dhe kengetar shume i talentuar qe ka ndertuar profilin e tij artistik tashme prej me shume se 10 vitesh ne tregun shqipetare. Aktivitetet e tij bazohen kryesisht ne Europe por dhe Shqiperi permes muzikes folk dhe moderne. Qendrimi i tij ne treg ka reflektuar me aq pasion […]

Continue Reading

Nga Denisa Gokovi/ Lumturia është shkak i dashurisë dhe dashuria rol i saj.

Dashuria eshte klithme e ndersjellte me magjine dhe “kufizimin” shpirterore. Dashuria nuk shprehet deri ne aftesine per ta treguar dhe nuk perjetohet me vetbesim, derisa arrihet pa kuptuar. Stili i koshiences ne dashuri eshte “imitim i arsyes” por nuk do te thote te jesh i dashuruar per ta kuptuar te tjeret pse je. Me intrigon […]

Continue Reading

Rama sulmon Spiropalin: Shkarko kryetarët e PS-së

Gjate zhvillimit te asamblese socialiste, Rama ka qene mjaft i ashper edhe me Spiropalin si koordinatore e bashkqeverisjes. Ja si iu drejtua Rama gjate fjales se tij, Spiropalit: ”Prisja nga Elisa Spiropali të thoshte gjërat për të cilat është zgjedhur, koordinatore e bashkëqeverisjes dhe prisja të thoshte cilët kryetarë duhen shkarkuar sot dhe jo nesër, […]

Continue Reading

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare.

Partia Socialiste ka mbledhur sot Asamblenë Kombëtare, ku marrin pjesë drejtuesit dhe deputetët socialistë. Por çfarë ndodhi në nisje të saj? Fjalën e para e mori koordinatorja e PS në qeverisjen me popullin, ish-drejtoresha e doganave, Elisa Spiropali. Që në nisje të fjalës së saj, Elisa Spiropali në vend që të fliste për atë që […]

Continue Reading

Deputeti gjerman Thorsten Frei: Rama do ta vuajë shumë atë që i bëri Krischbaum-it

Deputeti i Bundestagut Thorsten Frei, shfaqet teje i zhgënjyer për atë çfarë po ndodh në vendin tonë. Deputeti i njohur, i cili i përket partisë, CDU/CSU Thorsten Frei, deri pak kohë më parë ka qenë një nga zërat më aktivë mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë, por duket se pas zhvillimeve të fundit […]

Continue Reading

“Facebook”: Ja gjërat që duhet të fshihni nga profili juaj për të qenë më të sigurt

Me miliarda përdorues, gjiganti “Facebook” është ndër kompanitë më me ndikim në botë. Por si me çdo gjë tjetër të fuqishme, ju duhet të keni kujdes si e përdorni. Ka disa informacione të caktuara të cilat ndoshta nuk është mirë t’i ndani me tjerët në internet, shkruan Bota.al. Vlen të ceket se skandali i fundit […]

Continue Reading

Edi Rama sulmon Erion Veliaj-n nëpërmjet Erion Braçes. A është Veliaj kurban i radhës?

Sulmi frontal, i hidhur, me “artileri të rëndë” dhe politikisht i ashpër i Erjon Braçes ndaj Erion Veliajt mund të jetë gjithçka, por jo rastësi. Është një veprim i menduar dhe i studiuar me kujdes, sipas të gjitha gjasave nga “kabina e regjisë qendrore” në kohën dhe vendin e “duhur” sipas atij që e ka […]

Continue Reading

Xhafaj takim me Macron në Paris

Gjatë konferencës në Paris mbi luftën kundër financimeve për terrorizmit “No Money for Terror”, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka pasur edhe një takim shtrëngim duarsh me Presidentin francez Emanuel Macron. “Mundësi dhe kënaqësi e jashtëzakonshme që pata rastin të shkëmbeja një përshëndetje të përzemërt me Presidentin Macron. Mirënjohje zoti President për vlerësimet tuaja shumë […]

Continue Reading

San Françisko/ Metrotë të mbushur me drogmenë. VIDEO

Përdorues të lëndëve narkotike janë filmuar haptazi në një stacion metroje në San Francisko  duke marrë drogë. Pamjet shqetësuese tregojnë me dhjetra përdorues  drogë të ulur mes të vjellave dhe me trupat e përhumbur deri në pavetëdije. Një udhëtar i identifikuar si Shannon Gafford regjistroi videon shqetësuese në stacionin BART, duke thënë se ai e […]

Continue Reading

Erion Braçe shpërthen ndaj Erion Veliajt/ Unë i pari do të kallëzoj për shkatërrim prone!

  “Kjo nuk quhet më lagje Erjon, geto pa as me të voglin diskutim! Tani, gjeji rrugë këtyre për kantierin që ju ke lejuar! Nga rruga e re këta nuk kalojnë, harrojeni! Ndryshe unë i pari do kallëzoj për shkatërrim prone! Gjeji dhe orarin për të punuar! Ndryshe unë i pari do kallëzoj për prishje […]

Continue Reading