istanbul escort
E enjte, 06 Tetor, 2022

Kryetarja e Bashkisë së Roskovecit i jep krushkut të saj 11.200 metra tokë. Video

Aktualitet

Puntata e sotme e rubrikës “Dosja Investigative” të gazetarit Elio Laze në Channel One sjell një material skandaloz nga Bashkia e Roskovecit. Qytetari Nikollaq Deliu denoncon pranë televizionit Channel One kryebashkiaken e Roskovecit Majlinda Bufi.

Sipas tij, kryetarja e bashkisë i jep 11.200 metra tokë krushkut të saj në kundërshtim me ligjin. Dosja Investigative nisi hetimin e cështjes.

Në Roskovec në zyrën e Bashkisë na u tha që kryetarja Majlinda Bufi nuk ndodhej në Shqipëri e për këtë arsye përgjigje do të jeptë zv. Kryetari.

Pyetjes sonë se si ishte e mundur dhe me cfarë dokumentesh ka përfituar këtë tokë krushku i kryetares së Bashkisë, zv.kryetari na u përgjigj duke thënë që ky projjekt vendim nuk është futur fare në mbledhje të këshillit.

Por dokumenti i zbuluar nga gazetarët tanë i rendit të ditës së mbledhjes së Këshillit Bashkiak e hedh poshtë këtë pretëndim.

Më pas gazetarët tanë u takuan me ish kryetarin e komisionit të ndarjes së tokës bujqësore në fshat, i cili në kamera të fshehtë pranoi skandalin.

Krushku i kryetares së bashkisë nuk ka qënë banor i zonës dhe tokën e ka përfituar në kundërshtim me ligjin.

Megjithatë gazetarët tanë u drejtuan për ta sqaruar përfundimisht këtë çështje pranë Këshillit të Qarkut Fier.

Aty ku ndodhen të gjithë emrat e përfituesve të tokavë nga viti 1991 e këtëj. Emri I z. Vasil Jani Pipa krushk me kryetaren e Bashkisë nuk ishte fare në listë. Pra nuk ka qënë banor I zonës dhe si I tillë nuk përfitonte as një metër tokë.

Dosja Investigative në Channel One, do të vazhdojë hetimin e thelluar të kësaj çështjeje dhe në puntatën e rradhës do sjellë të tjera dëshmi të abuzimeve të kryetares së Bashkisë së Roskovecit Majlinda Bufi me këtë cështje./Channel One/

/Ora News.tv/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

konya escort
ısparta merkez escort yalvaç escort bulancak escort çorum merkez escort biga escort kadirli escort elazığ merkez escort zonguldak merkez escort zonguldak ereğli escort kozluk escort afyon merkez escort sandıklı escort yakutiye escort palandöken escort altınordu escort ünye escort ortahisar escort bergama escort ödemiş escort mudanya escort serik escort erdemli escort kırıkhan escort samandağ escort alaşehir escort soma escort salihli escort canik escort çarsamba escort kapaklı escort akyazı escort erenler escort çiğli escort yenimahalle escort gebze escort girne escort derince escort gaziemir escort fethiye escort buca escort lefkoşa escort atakum escort gölcük escort pursaklar escort izmit escort bandırma escort akçaabat escort kızıltepe escort artuklu escort odunpazarı escort tepebaşı escort milas escort pamukkale escort merkezefendi escort adapazarı escort serdivan escort süleymanpaşa escort çerkezkoy escort efeler escort nazilli escort söke escort kuşadası escort ipekyolu escort erciş escort onikişubat escort dulkadiroğlu escort karesi escort altıeylül escort balikesir edremit escort ilkadım escort bafra escort yunusemre escort akhisar escort turgutlu escort şehzadeler escort antakya escort iskenderun escort defne escort dörtyol escort kayapınar escort bağlar escort yenişehir escort tarsus escort toroslar escort yenişehir escort akdeniz escort silifke escort mezitli escort darıca escort körfez escort gölcük escort şahinbey escort şehitkamil escort haliliye escort siverek escort bosna escort selçuklu escort meram escort ereğli escort seyhan escort yureğir escort çukurova escort sarıçam escort ceyhan escort kozan escort kemer escort alanya escort lara escort side escort manavgat escort fethiye escort konyaaltı escort osmangazi escort görükle escort nilüfer escort yıldırım escort inegöl escort gemlik escort karabağlar escort bayraklı escort torbalı escort menemen escort çankaya escort mamak escort altındağ escort gölbaşı escort kızılay escort bor escort keşan escort