Blindohet koalicioni PD-LSI. Bashkpunimi do shtrihet edhe në pushtetin lokal

Aktualitet

Për herë të parë që kur janë shfaqur në aksionin e përbashkët opozitar sot PD dhe LSI do të zhvillojnë mbledhje të përbashkët të dy grupeve parlamentare.

Basha tha se nuk ka patur përparim në luften kundër krimit. 5 kushtet themelore për integrimin janë shumë larg përmbushjes nga ana e qeverisë.
Parlamenti u kthye në Gjykate për të mbrojtur Saimir Tahirin.
I gjithë pushteti është në dorë të Edi Ramës.
Për korrupsionin e pronave të hetohet Alket Hyseni.
Nuk po hetohen dhe arrestohen kryebashkiakët dhe ministrat e akuzuar për korrupsion.
Ne kërkojmë barazi para ligjit për këdo, tha Basha duke ju referuar gadishmërisë së kreut të Bashkisë Lezhë për t’ju përgjigjur akuzave.

Kurse kryetarja e LSI Kryemadhi shkoj me tej duke deklaruar qe bashkpunimi te shtrihet edhe ne baze dhe drejtuesit lokale. Kjo eshte hera e pare qe te dy grupet japin shenjen e pakthyeshme te koalicionit edhe ne betejat elektorale qe po vijne.

Nje ore e me pare ti japim derrmen qeverise se Rames dhe kjo nisme te jete cdo jave deri ne largimin perfundimtar te Rames-deklaroi Kryemadhi ne fund te fjales se saj.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?