SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Nga Valter Meshi/ Ministrja e Arsimit po mundëson zhvillimin e Arsimit përtej dijes dhe shkencës.

Tashme Nikolla po i’u mundeson nxenesve te gjimnazit te mesojne edhe se si te bejne seks me gay dhe me persona me perversa qe sot egzistojne ne shoqerin tone… Duke pare moshen delikate 16-19 vjec te nxenesve qe jane ne gjimnaze, eshte e pa tolerueshme qe te kene takime me persona te tille! Mosha e pubertetit qe quhet ndryshe eshte mosha me delikate per femijen.
Keta perversa qe bejn thirrje nxenesve te bashkohen me ta, eshte nje krim i cili duhet te denohet rend. Prokuroria duhet te ndjeke penalisht Ministrin e Arsimit dhe cdo institucjon qe lejon kete gjest te shemtuar. Sic tha dhe Z.MANJANI: “ne shkolle nxenesit shkojne per te mesuar, Fizike, Matematike, Gjuhe, dhe lende te tjera shoqerore dhe shkencore”.
Pra seksi dhe perversitetin le ta bejn me Ministren e Arsimit Ata, dhe jo me femijet qe shkojne per te mesuar librat. Ne asnje institucjon nuk parashikon ligji qe ne shkolla te zhvillohen takime per te mesuar si te behesh pederast. Tjeter gje eshte se Pederasti me i madh ne Shqiperi eshte Edi rama. Por cfar faji kane familjet dhe femijet e tyre per kete gje?!
Denoj me cdo kushte kete degradim te MASR qe lejon dhe mundeson takime te tilla ne shkolla. Uroje qe kjo ceshtje te kaloje ne duart e Prokurorise, sepse eshte nje shkelje e rende e imunitetit te qytetareve Shqiptare.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?