SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Altin Meçja/ Duke shkuar te dhoma e miqve të mi në Spaç. Foto

Duke shkuar te dhoma e miqve te mi ne Spaç.
Nuk di pse kam nje ndjesi qe do ishim te gjithe atje, nese do vazhdonte komunizmi.
Më vjen nder mendje, qe bashke me Uran Kostrecin, Demir Pojanin, do prisnim Tomor Alizotin, qe po vinte nga burgu i Burrelit, ishim mbledhur te gjithe.
Pak me tej Ismail Cala duke bere biseda interesante, me Oltjon Oltion Rasim Domni, Nebil Ciken, Josif dhe Kristo Memen.
Kam nje ndjesi qe komunizmi po vjen perseri, me vjen kjo si nje imazh per sysh.

Mbase jemi gati per revolten e re te Spacit, do thoshte Jozef Radi, apo imperialisti Kastriot Dervishi.
Une mendoj per nje konsevatorizem modern qe nga ketu brenda burgut do thoshte Fitim Zekthi.
Indrit Hoxha me Artur Lazrin jane per ta ndez qe sonte nje revolte nga Spaci.
Plasi, Gent Gjonaj, i vuri flaken nje roje burgu.
Bjeri tha Sokrat Turtulli, poshte komunizmi therriti Ibri Sako.

E qerova nje une tha Tini Bozha,
Une jam per thyerje te gjithe kampit tha Sokol Shkelzeni,
Olti i vuri zgjarrin Spacit, Daja im u arratis perseri…
Aty hapa syte..
Shpesh mua me dalin enderrat.
Komunizmit po i vjen era kerrme.
Ata kane ardhur.
Aty hapa syte..
Shpesh mua me dalin enderrat.
Komunizmi paska ardhur!

Rezultate imazhesh për burgu spacit

Fotografia e Altin Meçja

Fotografia e Altin Meçja

Rezultate imazhesh për burgu spacit

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?