Nga Armand Maho/ Shpresa që vjen prej Kuksianëve!

Kukesi i dha nje mesazh jo te vogel harbuterise se qeverise. Rropatjet per ti quajtur barbare, apo se ate revolte e kryen “ elemente me te shkuar kriminale” nuk vlejne. Kuksianet dhe nje pjese r qutetareve te Kosoves u ngriten per nje te drejte te tyre. Po po, pikerisht ata qe diskrimimohen sistematikisht mga kjo […]

Continue Reading

Poeti Agim Doçi i drejtohet Edi Ramës: Hajt dhe shife ju ngrihet apo jo ‘malokëve’

Poeti, Agim Doçi i është përgjigjur kryeministrit EËdi Rama, pas fjalorit fyes të tij ndaj shqiptarëve që jetojnë në veri. I ftuar në edicionin e lajmeve të Syri.net, Doçi tha se fjalori i Ramës është përçarës. ‘Atë fjalë që ka thënë Edi Rama se këtyre ‘malokëve’ nuk ju çohet le të vijë dhe ta provojë, […]

Continue Reading

Nga Enver Bytyçi/ Mbi nocionin e “barbarisë” qytetare dhe mizorive të kryeministrit!

Sot kukësianët, hasjanët, tropojanët, besa edhe kosovarët u mblodhën dhe kundërshtuan politikat mizore të kryeministrit të Shqipërisë. Ky, kryeministri ynë, në ditët e para të fitores së qershorit 2013 u përkul me betimin se do të sihte shërbetor i shqiptarëve. Shumëkush e besoi! Por në javën e parë të ushtrimit të detyrës e tradhëtoi veten. […]

Continue Reading

Briken Calja: “Unë jam Briken Calja, nuk përfaqësoj askënd tjetër. VIDEO

Briken Calja u prit si hero në Cërrik ku u kthye si kampioni më i ri i Evropës në peshëngritje. Shtangisti fitoi 3 medalje të arta duke u shpallur kamion i trefishtë kontinental dhe rezultat historik për vendin tonë. Bashkëqytetarëve dhe simpatizantëve ai iu tha se nuk do t’ua ngrijë festën duke i garantuar për […]

Continue Reading

Arnold Schwarzenegger shtrohet urgjentisht në spital

Ai është një ndër aktoret më të famshëm në botë dhe me fansa të shumtë në çdo cep të globit. Arnold Schwarzenegger është shtruar urgjentisht në një spital të Kalifornisë së SHBA-ve. Aktori i është nënshtruar një ndërhyrje të hapur kirurgjike në zemër pas një procedure të zëvendësimi të dështuar të valvulave. TMZ, e cila […]

Continue Reading

Basha: I kërkoj Ramës të tërheqë menjëherë policinë dhe të ndalë dhunën barbare ndaj qytetarëve.

“Me taksën e qarkullimit dhe atë të vendosur në rrugën e Kombit, Edi Rama i grabit dy herë qytetarët. Edi Rama vendosi me dhunën e kartonëve në Kuvend, me dhunën e policisë, për të grabitur qytetarët për të mbushur xhepat e tij”, tha Basha. Kreu demokrat tha se ky është populli që Rama e përçmon, […]

Continue Reading

Nga Arben Vata/ Kukësi burra, Rama …ra

Kuksianët rikthejnë me forcë lidhjen natyrale Kosovë – Shqipëri Ngjarje të tilla si ajo e Kukësit sot, normalisht që ngjallin emocione dhe debate të forta, kundërshtuese me njëra tjetrën. E para është dhuna. E vërteta është se dhuna nuk është mjeti normal për të zgjidhë problemet, por çfarë e zgjidh problemin me një qeveri të […]

Continue Reading

Albina Deda Gjoci/ Nuk ka më ndalim përballë monstrës Edi Rama!

Sot banoret e Qarkut Kukes derdhen dhimbjen e tyre ne piramidat e korrupsionit qe Edvin Rama vuri ne zemer te Kombit. Sot i gjithe kombi eshte Kukes,Has,Tropoje,Mirdite e Prizren. Sot eshte fillimi i Revolucionit kunder Narkoshtetit dhe kriptokorrupsionit. Çadra e lirise sone duhet te shperngulet ketu ne Kalimash. Se nuk ka kauze me te shenjte […]

Continue Reading

Rama i quan protestuesit ‘barbarë, komentuesit e degjenerojnë me fyerje dhe sharje.

Ja si kane reaguar komentuesit ne faqen e Rames, menjehere sapo ai shkroi per protesten ne rrugen e Kombit ku i ka quajtur protestuesit barbare:   Ardian Iseberi Turp te vije o njeri i pa pergjegjshem se e mbyte popullin vetem je tu mar leke edhe asgje su jepe.ky eshte fillimi ske pare gje akoma edhe […]

Continue Reading

Rama nga Vlora njofton vendosjen e një tjetër rruge me pagesë

Teksa në Rrugën e  Kombit protestohej dhe kishte përplasje të forta mes qytetarëve dhe forcave të policisë, përfshi edhe FNSH-në, Kryeministri Edi Rama nga Vlora njoftoi vendosjen e një tjetër rruge me pagesë përmes një takse, e cila do të shërbejë sipas tij për mirëmbajtjen, ashtu sikundër për rrugën Durrës-Kukës. Rama tha se së shpejti […]

Continue Reading

Protesta në Rrugën e Kombit, i vihet zjarri kabinave. Video

Mijëra qytetarë të Kukësit, Hasit, Tropojës dhe nga Kosova janë bërë bashkë sot kundër vendosjes së taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit. Fillimisht policia sulmoi protestuesit, por këta të fundit qëndruan duke mos u tërhequr. Pasi kanë thyer policinë, protestuesit kanë shkatërruar autobandin e vendosur për të mbledhur taksën nga banorët. Më pas […]

Continue Reading

Video/ Protestuesit shkatërrojnë traun e vendosur. Ka të plagosur

Protestuesit kundër taksës së Rrugës së Kombit kanë thyer kordonin e policisë dhe kanë vendosur që të shkatërrojnë të gjithë infrastrukturën e ndërtuar për të marrë taksën për kalimin në rrugën e kombit. https://www.facebook.com/Ora.News.RTV/videos/1285862791538840/ Siç raportojnë gazetarët nga vendi i ngjarjes, mijëra protestues e kanë shtyrë policinë dhe kanë shkatërruar sportelet e vendosura në hyrje […]

Continue Reading

Ndiqni përplasjen e dhunshme pak më parë në rrugën e Kombit. VIDEO

Ora 10:55 – Tension tek Rruga e Kombit. Protestuesit përplasen me policinë dhe ka pasur momente kur kanë qëlluar me gurë policine. Kjo e fundit eshte vendosur kordon para traut per te penguar demtimin e vendit ku behet pagesa. Në disa momente ka pasur dhe konfrontime me policinë. Protestuesit: “Na kanë vënë litarin në fyt. Të heqin […]

Continue Reading

Kukës /Policia ka sulmuar protestuesit me shkopinj gome, duke goditur protestuesit në mënyrë të rëndë. VIDEO

Policia ka dhunuar protestuesit kundër Taksës së Rrugës së Kombit. Siç raportohet nga gazetarët në terren, policia ka sulmuar protestuesit me shkopinj gome, duke goditur protestuesit në mënyrë të rëndë. Protestuesit i janë përgjigjur policisë duke i qëlluar me gurë. Janë mijëra banorë që kanë dalë kundër taksës së Rrugës së Kombit. Mësohet se janë […]

Continue Reading

Përplasje mes protestuesve dhe policisë në rrugën e Kombit.

Nga burime per Sprint, njoftohemi se protesta ne Rrugen e Kombit ka nisur me perplasje mes policise dhe protestuesve. Protestuesit kane illuar te gjuajne me gur focat e policise dhe behet e ditur se deri tani nuk ka informacion per ndonje polic te plagosur. Protesta zhvillohet per taksen e larte te vendosur nga qeveria Rama. […]

Continue Reading

Ja pamjet e gylenistëve duke u kontrolluar në aeroportin e Prishtinës. Video

Lajmi.net, ka shfaqur disa video ku shihen gylenistët duke bërë kontrollet e fundit në aeroportin e Prishtinës për t’u dërguar pastaj në Turqi. Deri më tani gjithçka ishte e mjegullt se çfarë ka ndodhur me gjashtë shtetasit turk që u arrestuan më 29 mars në Kosovë dhe pikëpyetja më e madhe ishte se a u […]

Continue Reading

Pse Prokuroria mbron njerëzit e Edi Ramës?

Partia Demokratike u është rikthyer dje akuzave të forta ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së detajeve të reja nga përgjimet e dosjes italiane për bandën e “Habilajve”, të njohur si kushërinj të ish-ministrit, selia blu kërkoi dje arrestimin e ish-ministrit. Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu referua dokumenteve italiane, […]

Continue Reading