Nga Albina Deda Gjoci/ Artan Hoxha-Pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

Analize Politike

27 vjet me rradhe me intensitet sistematik mbeturinat e diktatures,te dirigjuar ne kor nga Sigurimi i Shtetit e te sponsorizuar nga gjithe sherbimet e lobet antishqiptare nuk e kane ndalur sulmin hakmarres ndaj Dr.Berishes.
Police politike,analiste e gazetare kahmot te rekrutuar,
pseudopolitikane llapaqene jane thirrur “nen arme”ne ushtrine e korbave te komunizmit dhe sot te rilindjes e Narkoshtetit!
Shumica e ketyre shpifesve,krimineleve,trafikanteve e nostalgjikeve klinike me shume nga sponsorizimi sesa nga indoktrinimi kane pasur nje dhe vetem nje arme:Shpifjen.
Sesi ka ecur dhe triumfuar Berisha mes ketyre kasandrave nuk ka shqiptar e nderkombetar i ndershem qe nuk e njeh.
Legena shpifes e vrases te deklaruar e te denuar deri ne Strasburg si njefare ish roje me emrin Izet jane investuar deri duke u bere biografe e romanciere duke shkrire talentin e Meros e Corapeve te tjera te palara vetem e vetem te deskretitojne e intimidojne Sali Berishen.
Por rezultati ka qene nul dhe vetem nul.
Mjafton vetem nje fjali si perifraze e nje Krishti te gjalle
nga ana e tij qe morrat e minjte te futen ne vrima:
“O te mjere,Une jam Sali Berisha”.
Mirepo i paftyri nuk skuqet e i bleri me para nuk ndalet…
I tille eshte ky fare Artan Hoxha,nje gazetaruc i keqperdorur jo vetem nga Klosi e shiksit e tij por dhe nga gjithe kokat e krimit ordiner e trafikantet civile apo shtetare si ne rastin e Saimir Tahirit.
Ky shpifes nen mesataren e kultures humane e profesionale,i martuar e divorcuar me gjysmen e kamariereve te Tiranes kerkon fame qe te marre nje grusht para se i duhen te loze Kazinove te kryeqytetit e rajonit.
Dhe keshtu blihet shpejt e blihet lire se bixhozxhinjte e ketij lloji jane te dobet e me karakter te molizur.
Mjafton nje shembull qe ky mashtrues te shpallet “non gratta” ne gjithe shtetet europjane.
Ne cilesine e gazetarit duke shfrytezuar institucionin e medias ku punon ai ka sajuar shkrime e emisione te rreme per tu dhene azil politik shume njerezve qe sot jane eksponente te krimit te organizuar ne kontinent.
Dhe guxon e shitet si luftetar i krimit e si pionier i investigimit.
Askush nuk e merr seriozisht.
Gjithsesi ai vijon te investohet si plesht per te bezdisur kundershtaret e ustallareve te Narkoshtetit.
Nga anet tona thone se kurre pleshti nuk behet buall.
Pastaj per pleshtat ka kohe qe ka ilaç dhe nuk ja vlen ti shtypesh.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?