Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

Sport

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”.

Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35.

Kampionati spanjoll i përshtatet më së miri karakteristikave të tij për këtë ai dëshiron që të rikthehet aty. Presidenti, Florentino Perez ka shprehur dëshirën për të veshur me fanellën madrilene sulmuesin e PSG-së që në 2013-ën, por Barcelona u tregua më e shkathët

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?