Kryemadhi: Sa frikë paska sot Kryeministri i Drogës!

Monika Kryemadhi ka reaguar pas kapjes së 613 kilogramë kokainë në Durrës dhe deklaratës së Edi Ramës. Sipas Kryemadhit, Edi Rama sot ka frikë. Ja çfarë shkruan Monika Kryemadhi në Facebook: Me gjithë angazhimin e policisë dhe prokurorisë, të dyja këto struktura do e kishin të pamundur kapjen e një sasie kaq të madhe droge […]

Continue Reading

Historia tragjike e Landit të Mirasit dhe reagimi i Berishës

Pas një nderhyrje të ish-kryeministrit Sali Berisha në emisionin ‘Studio e hapur’, ku ishte i ftuar Artan Hoxha, gazetari shumë herë i akuzuar për përdorim nga politikan të lidhur me krimin dhe shpërthimet e tij kundër ish kryeministrit, “Rilindja Demokratike” ka bërë një analizë me akuza kunder Artan Hoxhës. Opinioni ka parë mbrëmë një debat […]

Continue Reading

Kokaina e sotme, Presidenti Meta: Krimi rrezikon sigurinë kombëtare

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta përshëndet aksionin e fundit të Policisë së Shtetit për kapjen e 613 kg kokainë në Portin e Durrësit. Presidenti Meta duke theksuar rrezikun kryesor që i vjen sigurisë kombëtare të vendit nga fuqizimi i krimit të organizuar dhe trafikut të drogës, kërkon thellim të mëtejshëm dhe intensifikim të bashkëpunimit të […]

Continue Reading

Çollaku/ Ministri i Jashtëm e pranon. Partnerët strategjikë të alarmuar nga prania e një individi të akuzuar si agjent shërbimesh të huaja

Ministri i Jashtem e pranon… Partneret strategjike te alarmuar nga prania e nje individi te akuzuar si agjent sherbimesh te huaja,ne grupin negociator me Greqine !!! Per sqarim: Gjate seances komisionit te jashtem Ditmir Bushati,pohoi se partneret strategjike kane shkuar ne zyren e tij te alarmuar per individin e akuzuar si agjent sherbimesh te huaja. […]

Continue Reading

Basha: Kjo ngarkesë nuk mund të kalonte pa garanci politike

Lulzim Basha ka reaguar pas kapjes së sasisë rekord në portin e Durrësit. Ja postimi i Lulzim Bashës në Facebook: Kapja e 613 kilogramëve kokainë është një kronikë e paralajmëruar nga Partia Demokratike. Në mënyrë të përsëritur kemi denoncuar në Kuvend dhe në media se krimi i organizuar me mbështetje qeveritare, ka marrë nën kontroll […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi/ Çensura mediatike që ka instaluar Erion Veliaj, është më e rrezikshme se ajo e Enver Hoxhës!

Pak ditë më parë publikova një status në facebook në cilësinë e Kryetarit të Shoqatës së Tregtarëve, ku denoncova edhe një herë falimentimin e mijëra bizneseve në Tiranë si pasojë e rritjes së taksave ekzistuese dhe shtimit të taksave të reja nga Bashkia Tiranë, pa marrë parasysh se tregtarët nuk mund t’i përballonin ato. Taksa […]

Continue Reading

Paloka-Bushatit: Legen, kur të shkosh në bordellot e Brazilit fol kështu

Teksa ishte  thirrur për të dhënë shpjegime për çështjen detare ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, mes tij dhe deputetëve të opozitës ka pasur replika të forta. Kur  Bushati lexonte disa nga pikat e letrës së presidentit Ilir Meta, ku ky i fundit kërkonte më shumë informacione rreth kërkesës për plotfuqishmëri, ministri […]

Continue Reading

Bushati: Plotfuqishmërinë nuk e jep Presidenti

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Bushati, i pranishëm sot në seancën dëgjimore të thirrur nga Komisioni për Politikën e Jashtme, tha se ende nuk ka një marrëveshje me Greqinë dhe sqaroi se plotfuqishmërinë nuk e jep Presidenti i Republikës, por ai jep vetëm autorizimin për nisjen e punës për negociatat. “Presidenti i Republikës, […]

Continue Reading

Nga Fahri Xharra/ Don Shtjefën Kurti – viktimë e urdhërave serb

Don Shtjefën Kurti u lind në Ferizaj më 24 dhjetor 1898. Mësimet e para i mori në vendin e lindjes, ndërsa gjimnazin në qytetin e Shkodrës. Studimet teologjike i filloi në Austri, për t’i vazhduar më tej pas Luftës së Dytë Botërore në Romë në kolegjin “Propaganda Fide”. U shugurua në qytetin e shenjtë, ku mbajti […]

Continue Reading

Nga Albina Deda Gjoci/ Artan Hoxha-Pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

27 vjet me rradhe me intensitet sistematik mbeturinat e diktatures,te dirigjuar ne kor nga Sigurimi i Shtetit e te sponsorizuar nga gjithe sherbimet e lobet antishqiptare nuk e kane ndalur sulmin hakmarres ndaj Dr.Berishes. Police politike,analiste e gazetare kahmot te rekrutuar, pseudopolitikane llapaqene jane thirrur “nen arme”ne ushtrine e korbave te komunizmit dhe sot te […]

Continue Reading

Sekuestrohet sasi e madhe droge në afersi të kufirt grek dhe nga policia e vendit fqinj

Sërish është sekuestruar sasi e madhe droge në afersi të kufirt grek dhe nga policia e vendit fqinj është arrestuar një përson. Një 26-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia greke pasi u kap duke transportuar më makinë një sasi prej 104.9 kilogramë kanabis sativa. Shqiptari u arrestua pranë kufirit shqiptar të Kapshticës dhe raportohet që […]

Continue Reading

Berisha: Sharlatanë e kodoshë të krimit shndërrojnë debatet televizive në treg gënjeshtrash!

Te dashur miq, debatet televizive jane institucione te pazevendesueshme te transparences dhe qemtimit te te vertetave te rendesishme per mbare shoqerine. Ato kane nje rol te rendesishem ne krijimin e opinioneve te drejta shoqerore por edhe ne mbrojtjen e interesit publik. Nje nga problemet e medha te mediave eshte kriminalizimi i debateve televizive. Ketu nuk […]

Continue Reading

Ankthi, sëmundja e re e shqiptarëve. 30 pacientë në ditë në Psikiatri

Doktoresha Arjana Rreli prej 30 vjetësh punon si mjeke psikiatre, nga të cilat 8 vjet në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor numër 3 në Tiranë. Në rrethinat e Tiranës me një popullsi prej 800 mijë banorësh ka vetëm 3 qendra të tilla. Qendra 3 tek Poliklinika e Përgjithshme është më e madhja. Ajo ofron shërbime […]

Continue Reading

Pamje tronditëse: Ja kujt i ndërpret ndihmën ekonomike Edvin Kristaq Rama!

Sali Berisha ka publikuar pamjet tronditëse të jetës së rëndë të të dy moshuarve në Maqellarë për të zbardhur të vërtetën e asaj që qeveria nuk e pranon, por e ka urdhëruar kohët e fundit dhe po zbatohet: shkurtimin drastik të ndihmës ekonomike për mijëra familje në skamje. “Ja kujt i ndërpret ndihmën ekonomike Edvin […]

Continue Reading

Kryeprokurorja Marku i heq makinën kreut të Krimeve të Rënda

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku i ka hequr makinën kreut të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, i cili po heton ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për bashkëpunim me Habilajt në trafikun e drogës. Drejtuesi i Prokurorisë për Krime të Rënda, Besim Hajdarmataj lëvizte prej kohësh me një automjet tip “Benz” me targa AA […]

Continue Reading

Nga Flamur Çelaj/ Vetingu si Vlerë e shtuar për Policinë

Projektligji për vlersimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendëshme dhe Ankesat ne Ministrinë e Brendëshme, është i një rëndësie të veçantë për Katarsisin e nevojshëm që duhet të bëj herë pas here Policia . Pastrimi i rradhëve të policisë nga të inkriminuarit i […]

Continue Reading

Eni Vasili blen një vilë 168 mijë euro në Gjirin e Lalzit. FOTO

Moderatorja Eni Vasili, në një intervistë të datës 4 shkurt për suplementin e gazetës Panorama (Plus), tregonte ndër të tjera se ‘vazhdon të paguajë kredinë për shtëpinë’. Vasili e bënte këtë deklaratë duke iu përgjigjur pyetjes për ‘gazetarët gjobvënës”. Vasili me rastin e kalimit të emisionit Studio e Hapur nga ‘kategoria e dytë’ në ‘kategorinë […]

Continue Reading

Ja pse duhet të urinoni sapo të zgjoheni nga gjumi

Gjatë natës, veshkat filtrojnë urinën më pak se zakonisht, dhe fshikëza juaj zbutet dhe mund të ‘pranojë’ më shumë urinë. Gjithashtu, hormoni antidiuretik (ADH) dërgon qelizat që të mbajnë ujë, gjë që shkakton peripecitë tuaja në mëngjes me urinim. Kafeja nuk e ndihmon këtë gjendje, pasi është diuretik i fortë dhe nëse është pija e […]

Continue Reading