SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Kreshnik Çollaku/ Ndihmoni njerëzit, lërini pushtetarët të zhgërryhen në propagandë

Nuk ka gje me te lehte per nje Opozite se sa te beje akuzuesen ne nje situate te tille.
Kemi zgjedhur ne te kundert te jemi ne krah te njerezve, te mbeshtesim efektivet e ushtrise,policise,mjeket,punonjesit elektrike dhe kedo qe ka qene dhe eshte ne sherbim te njerezve.

Zgjodhem qe ne keto ore rreziku te leme menjeane retorikat politike e partiake,te bejme c te mundim per te ndihmuar njerezit dhe mbeshtetur njeri tjetrin dhe ata ne veshtiresi.

Por paradoksalisht,Kryeministri dhe Kryetari i Bashkise…te vetmit te lumtur nga situata e mbremshme ne Tirane,
fillojne #propaganden dhe numerojne sukseset.
Statuset e shpelara ne fb nuk ua heqin balten si shkaktare te gjendjes ne Tirane,te rrezikimit te jetes se 300 qytetarve ne autostraden Tirane-Durres.

Perçmoni cinizmin e tyre.
Kujdesuni sa te mundni per jetet e njerezve…e keqja duket nuk ka kaluar.
Ndihmoni njeri tjetrin.
Llogarite me pushtetin do ti bejme shpejt.
Ndihmoni njerezit,lerini pushtetaret te zhgerryhen ne propagande.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?