SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ministrja e Mbrojtjes: Ikni nga shtëpitë tuaja se do përmbyteni

Në një konferencë për mediat, Xhaçka u shpreh se Forcat e Armatosura janë në terren dhe kanë shpëtuar dhjetëra njerëz.

Por gjatë deklaratës së saj, Xhaçka u shpreh se do të shtohen reshjet dhe do të zgjerohet harta e përmbytjeve. Xhaçka ka bërë thirrje që banorët të lënë shtëpitë e të ikin.

‘Të gjithë banorët që ndodhen pranë lumenjve, përrenjve apo baseneve iu bëjnë thirrje: Ikni, ikni sepse do të shtohen përmbytjet’, është shprehur Xhaçka.

E nuk kishte si të mos mungonte edhe zotimi se të gjithë do të jenë në terren.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?