SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Sokrat Turtulli/ E pyeta për herë të fundit

E pyeta dhe njehere per here te fundit se, kur e ka bere per here te fundit dhe serish hezitoi.
-Pse nuk me pyet si je me tha, por vetem te tregoj se kur kam ikur?!
-Nuk di cfare te them. Nuk e mbaj mend mire, por di qe ishte dite, nuk ishte nate. Prej asaj dite e deri me sot kam degjuar te flitej per mua neper parlamente, neper studio, dhe deri deri ne nderrim te Kushtetutes. Nuk e kisha menduar se do hyja ne histori, peshperiste gjermani duke kthyer koken pas per te pare se sa kishte bere. Pse e ktheve koken per t’a pare?- e pyeta.
– Zakon shqiptari me tha. Morem dhe ne disa zakone aq sa ndenjem ketu…
-Pastaj m’u kthye mua me nje ton gjermani: po ti, cilen date feston?!
– Une festoj vetem daten 29 Dhjetor- i thashe.
– E çfare feste eshte kjo date?- pyeste gjermani duke mberthyer rripin
– Eshte ditelindja ime i thashe.
-Ou, ia beri gjermani serbes. Interesante. Une tani po iki dhe te uroj”Gezuar 28 Nendorin”
-Prit prit, ku do shkosh?- i thirra teksa ai nxitonte.
-Ika ika se e di per çfare do me pyesesh. Pse do ikesh ne 28 dhe jo ne 29. Kete pune keni ju. Hi hi hi hi hi…
Iku gjermani dhe ne prej asaj dite akoma zihemi me eren qe la ai…

28…29…28…29…
Më degjoni mua. Festoni vetem 29 Dhjetorin! Ditelindjen time!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?