SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrime

Nga Albina Deda Gjoci/ ‘Nacionalizmi’ i Edi Ramës si shala e gomarit!

Pasi po perjeton mega skandalin qeveritar te shekullit,pasi u dekonspirua boterisht ne themelimin e narko-shtetit,Edi Rama i eshte qasur”nacionalizmit si varke qe mund te shpetoje atë nga mbytja e sigurt.
Pasi ka flirtuar me parine e Serbise ky i paatdhe mendon te trulloje kombin me mbledhje reklamative plot lule e sllogane.
Te besosh ne nacionalozem dhe europjanizem te Edi Rames do te thote te pajtohesh se shala i shkon gomarit.Asnje qelize aktuale dhe gjenetike nuk rreh te Edi Rama dhe soji i tij as per Kosoven as per Shqiperine.
Ai eshte thjesh nje produkt virtual propagande qe ka ne gjak “shqiptarizmin”e Dushan Mugoshes ndaj eshte i pabesueshem deri ne qesharak.
Ata qe punuan e punojne per kombin jane te tjere te cilet historia do i konservoje ne pjesen me fisnike te memories.
Jane ata burra si Sali Berisha e Ibrahim Rugova qe pervecse verbalisht materializuan projektet politike e ekonomike qe shtruan trasene e bashkimit.
Çengeli qe mendojne te kapin bijte e atyre qe realizuan masakren e Tivarit nuk mund te mbaje keta mashtrues e mekatare.Historia nuk eshte kazani ku mund te ziejne dokrrat e Edvin Rames.
Ajo flet e klith kur eshte koha.Kohe as vend ne historine e vertete te kombit nuk mund te kete kurre per Edi Ramen.
Ai thjesht eshte nje njolle e zezë pleviti ne mushkerite e Atdheut qe se shpejti do te luftohet me doza sulmi medikamentesh.AD

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?