SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

Ja kush janë Ushqimet kundër dhimbjeve të artritit

Simptomat e artritit si dhimbjet e kyçeve dhe ënjtjeve mund të lehtësohen nga marrja e disa ushqimeve të caktuara.

Artriti është gjendje e zakonshme, e cila shkakton dhimbje dhe inflamacion në nyja, sipas NHS-së.

Simptomat përfshijnë dhimbje, ënjtje, si pasojë e të cilave vuajnë rreth milionë njerëz në Britani të Madhe, transmeton KosovaPress.

Sidoqoftë, është një numër i kurave natyrale për gjendjen e krijuar.

Speci i kuq është pjesë e familjes së specave dhe ajo në mënyrë natyrore përmban komponimin – capsaicin – i cili redukton dhimbjet në nyja.

Sipas fondit për artritit 50 për qind e dhimbjeve reduktohen pas marrjes së tij për tri javë rresht.

Edhe kungujt, shafrani i Indisë dhe omega-3 kanë ndikim të madh në reduktimin e dhimbjeve të artritit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?