SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Më vjen shumë keq që Italia nuk do të jetë në Kupën e Botës.

Maradona ka folur së fundmi duke e vlerësuan mungesën e Italisë në Botëror, si më të madhen në histori të futbollit.

“Më vjen shumë keq që Italia nuk do të jetë në Kupën e Botës. Italianët e bëjnë shumë tërheqëse këtë veprimtari dhe mendoj se kjo është një nga mungesat më të mëdha në historinë e kampionateve botërore”, u shpreh Maradona.

“E pashë ndeshjen. Italia luajti ashtu si donte Suedia, me krosime. Suedezët kishin qendërmbrojtës gjigantë. Është shumë e trishtë që nuk do e shohim Italinë në Rusi. Kjo tregon se eliminatoret po bëhen gjithnjë e më të vështira.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?