Prokuroria gati shkresën zyrtare/ Hetim llogarive dhe pronave të Saimir Tahirit

Aktualitet

Prokuroria e Krimeve të Rënda përgatit zyrtarisht shkresën që u kërkon bankave të nivelit të dytë të lejojnë hetimin e llogarive të deputetit socialist Saimir Tahiri.

Mediat bëjnë me dije se  prokuroria do të kërkojë informacion të detajuar lidhur me pasuritë dhe veprimet financiare të ish-Ministrit, jo vetëm nga bankat por edhe nga hipoteka, tatimet dhe doganat.

Ky hap ndërmerret në kuadër të hetimeve që organi i akuzës ka ndër,arrë për Saimir Tahirin, për përmendjes së emrit të tij në përgjimet e trafikantëve të drogës, realizuar nga shërbimet italiane.

oponion.al

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments