Rama/ Matësa edhe për puset e shtëpive, burg kush refuzon

Aktualitet

Qeveria do të kontrollojë edhe ujin e puseve për shqiptarët.

Kryeministri Edi Rama tha se krahas ujit të pijshëm që vjen nga ujësjellësi, qeveria do të ndërhyjë për vendosjen e matësave edhe për puset.

“25 000 puse nga të cilat 265 kanë leje. Është një barbari për shkak edhe të braktisjes së punës nga shteti. Brenda vitit 2018, çdo konsumator që përdor apo dëshiron të përdorë ujërat nëntokësorë duhet të jetë i pajisur me autorizim. Formalizimi i të gjithë atyre që përdorim puse dhe mbyllja e atyre që janë të paformalizuar”., – tha Rama.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?