Kreshnik Çollaku/ Të anullohet marrëzia prej 2.5 milion eurosh.

Kryetari i Keshilltareve Demokrat ne Bashkine e Tiranes, Kreshnik Çollaku nepermjet nje statusi te tij ne rrjetet sociale, ben thirrje qe Bashkia te anulloje 2.5 milion eurot e akorduara prej saj per mbjelljen e pishave ne vend te palmave. Ja se çfare shkruan Çollaku, e shoqeruar kjo edhe me foto: Permbytet autostrada. Ne vend te […]

Continue Reading

Reshjet e shumta/ Mbyllen shkollat në gjithë vendin.

Ministria e Arsimit ka vendosur pezullimin e mësimit në shkolla 9-vjeçare dhe gjimnaze nesër në të gjithë vendin, për shkak të rrezikut nga reshjet e shiut. Ja njoftimi nga Ministria e Arsimit: Për shkak të përkeqësimit të motit në të gjithë vendin, si dhe nga informacionet e marra nga Drejtoritë Arsimore Rajonale dhe Zyrat Arsimore mbi […]

Continue Reading

Lakra është dobiprurëse për shumë probleme shëndetësore. Ja cilat janë ato

Lakra ka pothuajse 40 kalori për 100 gram, por përmban sasi të konsiderueshme të fosforit, kalciumit, kaliumit dhe squfurit, hekurit, bakrit, zinkut dhe magnezit. Ajo është veçanërisht e pasur me vitaminë C, por edhe me vitamina A, B1, B2, PP dhe K. Të gjithë këta elementë e bëjnë ushqimin e lakrës me shumë cilësi të […]

Continue Reading

Rama refuzon 16 amendamentet e PD: Janë ide të vjetra, programi i 2005-ës

Kryeministri Rama nuk i ka marrë në konsideratë 16 propozimet që PD-ja ka paraqitur në Kuvend lidhur em Buxhetin e vitit 2018, që duhet të votohet sot. Rama theksoi se të gjitha ishin ide të vitit 2005, nuk kishin asgjë të re, përfshirë “taksën e sheshtë të Saliut”, siç u shpreh ai. Rama e mori […]

Continue Reading

Basha – Ramës: Pyete Ballën ç’bëri në Rumani para një muaji? VIDEO

Sot gjatë seancë së Kuvendit, Lulzim Basha e ka akuzuar ashpër kreun e Grupit parlamentar të PS, Taulant Ballën, sot në Kuvend se ai është nën hetim për pastrim parash dhe ka zbuluar një detaj, duke iu drejtuar kryeministrit: “Mjafton të kishe pyetur Drejtorin tënd të Policisë se ç’ka bërë ky para një muaji me një […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Çollaku/ 29 Nëntori është pjesa më e ndotur në historinë e së majtës shqiptare. 

Në librat e shenjte thuhet se Zoti u mbyll zemren,mendjen e syte te paudheve. Shikoni ç’ndodh ne Tirane. Nostalgjiket e komunizmit insistojne te dt 29 duke e kthyer ne nje kod uniteti me triumfin e tyre politik e klasor. Në fakt kjo dt eshte pjesa me e ndotur ne historine e te majtes shqiptare.  Ndotja […]

Continue Reading

Sot në Kuvend, opozita ka paralajmëruar betejë për buxhetin e 2018

Një betejë e fortë politike pritet të zhvillohet. Opozita është deklaruar kundër tij; asaj i është bashkuar edhe LSI-ja. Sipas tyre, ky projekt nuk është gjë tjetër vetë, pastrim i parave të pista dhe synon financimin e klientëve të qeverisë dhe oligarkëve. Në veçanti, ai do të sjellë varfërim të disa kategorive sociale dhe familmentim të […]

Continue Reading

Nga Altin Meçja/ Farë hithrash, që masturbimin e tyre e kanë pasur si të groposin tjetrin.

Sa kam qesh sot. Grupe injorantesh, me tufa lulesh, per te varrezat boshe. Katunare dhe servile, pjellaxhi skutash, qe kotheresh turren pas peshtymes se fundit. Fare hithrash, qe masturbimin e tyre e kane pasur si te groposin tjetrin. Profesora qe nuk kane lexuar nje liber ne jeten e tyre, dhe qe kane mbijetuar me intriga […]

Continue Reading

Ja përse Julio Cesar shpërthen në lot. Video

Julio Cesar i ka dhënë fund karrierës së tij. Lajmi është konfirmuar nga klubi i Benficas ndërsa braziliani do të vijojë të aktivizohet deri në fund të sezonit. Menjëherë pasi dha lajmin Cesar shpërtheu në lot duke i prekur të gjithë shokwt e skuadrws tw cilwt i dhuruar përqafime tw ngrohta, shkruan “Sportmediaset”, raporton SYRI.net. Cesar […]

Continue Reading

Nga Artur Roshi/ Pse 29 Nëntori është festë nostalgjike ?

Sot mbas kaq viteve mëndjet e shqiptarëve janë më të ekspozuara ndaj të vërtetës edhe pse në mënyrë rastësore e jo të studiuar në raport me frymën e të vërtetave historike.E vërteta nuk është monopol i pushtetit apo i vazhdimësisë së tij,prandaj e vërteta e datës 29 Nëntor na ndan dhe nuk është një datë […]

Continue Reading

Edhe Gjebrea si Tahiri: Më thërrisni në prokurori edhe mua për Habilajt

Ish zv/ Ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea, ka kërkuar me vullnetin e saj të japë sqarime në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me dyshimet se ka udhëtuar me makinën e Habilajve. Gjebrea ka kërkuar të shpjegojë itinerarin e udhëtimit që bëri në Greqi në vitin 2014, e lodhur nga dyshimet e ngritura nga prokuroria, politika, mediat se ka […]

Continue Reading

Dua Lipa ‘çmënd’ publikun në Çikago. Foto

Këngëtarja Dua Lipa, në kuadër të turit të saj të titulluar “The self”, të dielën ishte në Çikago, aty ku mahniti publikun me performancën e saj, shkruan KultPlus. Dua, përmes fotografive ka paraqitur atmosferën në këtë koncert, ku edhe ka falënderuar fansat e saj në Çikago, përmes rrjetit social Facebook. Fotografitë janë realizuar nga Pixie […]

Continue Reading

Nga Guxim Alimani/ Terror politik mbi opozitën!

-Vetem ku sundojne diktaturat dhe juntat ndodh qe qytetaret te ndiqen,dhunohen e persekutohen per shkak te bindjeve dhe aktivitetit te tyre politik opozitar! Por fatkeqesisht kjo po ndodh ne Shqiperi ne kete fillimshekulli. Dhe pikerisht ne nje vend qe pretendon te behet anetar i BE. Gjate ketyre 4 viteve qeverisje social-komuniste rreth 300.000 qytetare kane […]

Continue Reading

Sherri/ Xhafaj Ramës: Kujdes se unë nuk jam Tahiri. Video

Edi Rama shquhet për mënyrën edhe të dhunshme të komunikimit me vartësit. Por ministri Fatmir Xhafaj nuk është ministër dosido; ai ka karrierë, integritet dhe investim në PS. Plus kësaj se nuk është i kollajshëm për ti bërtitur. Por dje duket se nervat dhe tensioni mes kryeministrit Rama dhe ministrit të brendshëm nuk ka qenë […]

Continue Reading

E ëma e Ronaldos kthen kurizin gjatë kohës që Ronaldo gjuan penalltinë. Video

Reali i Madridit ka marrë një fitore të vuajtur në javën e fundit përballë Malagës. Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 3-2, ndërsa takimin e ka zgjidhur Cristiano Ronaldo, i cili fillimisht gaboi por gjatë tentativës së dytë shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Pikërisht këtë moment e ka ndjerë shumë e ëma e Ronaldos […]

Continue Reading

Koregrafi Albi Nako i thotë aktores bukuroshe: ‘Ti je një kuçkë’

Albi Nako i ka lënë të gjithë pa fjalë teksa ka dhënë gjykimin e tij për kërcimin e Ana Likës dhe Albi Isakajt. Pasi çifti ka realizuar performancën e tyre, Nako i është drejtuar Anës: Ti Ana je një kuçkë e vërtetë, në kuptimin e mirë. Kërceve shkëlqyer”. Edhe pse ky koment i la të […]

Continue Reading

Arrestohet ish-ministri i Brendshëm i Maqedonisë për dhunën në parlament

Mitko Çavkov sot në mëngjes është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike. Nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe nga Prokuroria Publike Themelore më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës, njofton Tetova.sot. Sipas njohurive të para, Çavkov është arrestuar lidhur me hetimin për dhunën në Kuvend të 27 prillit, kur e drejtoi shtabin operativ të MPB-së. […]

Continue Reading