SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Nga Valbona Mezini/ Po me gazetarët ç’pati?

Ua qaj hallin gazetarëve të politikës në terren.
Iu duhet të merren me lloj lloj mashtruesi, mediokri, pazarexhiu, hajduti që tranzicioni i uli në karriget e pushtetit. Në një vend tjeter me standarte demokratike, kurrë nuk do uleshin dot në karriget e menaxhimit të interesit publik.

Ua qaj hallin gazerarëve që mbulojnë politikën në terren se përveçse kryejnë një mision fisnik, për më tepër duhet të paguhen ekstra për përballim të fyerjeve për shkak të detyrës, pikërisht nga arroganca dhe prepotenca e individëve që shfrytëzojnë pushtetin.

GAZETARËVE u sygjeroj: bojkotoini dhe mos u pranoni asnjë intervistë.

Shkruani realiteti që perceptoni. Askush më shumë se ju nuk e njeh te vërtetën !
Qëndroni fort në lartësinë e detyrës pa u lodh dhe intimiduar nga arroganca e pushtetit te kalbur.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?