Policia e Elbasanit: Ikën drejtori dhe të gjithë shefat. Ja emrat.

Aktualitet

Burimet nga policia kanë bërë të ditur se që nga drejtori i Policisë e deri tek shefat e sektorëve janë larguar nga detyra.

Largimet mësohet se kanë motivacion përplasjet që kanë ndodhur mes fiseve Çelaj dhe Çapja dhe paaftësia e drejtuesve të policisë për ti sheshuar.

Pjesë nga deklarata e Haki Çakos:

Pamjet filmike ishin tronditëse, pamjet treguan paaftësinë e policisë. Policia e Elbasanit nuk ishte në lartësinë e duhur për një ngjarje të rëndë. Drejtuesit e policisë janë treguar të paaftë për të menaxhuar situatën.

Por situata është rënduar pasi nuk janë arrestuar edhe personat përgjegjës.

Lirohet nga detyra drejtori i Policisë së Elbasan, Arben Dashi

Shkarkimin e zv/drejtorit të Policisë së Elbasanit, Gjergji Oshafi

Shkarkimin e Shefit të Komisariatit, Zija Sula.

 

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments