Rama prezantohen Zv.ministrat e rinj të qeverisë. Ja emrat

Aktualitet

Rama ka prezantuar emrat e zv.ministrave të rinj të qeverisë në mbledhjen e Asamblesë së Përgjithshme të PS. Rama tha:

Në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë do të kemi 4 zëvendësministra: Erjon Luçi Albana Shkurta Daina Sorrensen Elton Haxhi

Në Ministrinë e Energjetikes dhe Infrastrukturës: Enis Liko Antin Bonati Dorina Çinari Artan Shkreli

Në Ministrinë e Brendshme do të kemi 4 zëvendësministra: Rovena Voda Julian Hodaj Romina Kuko Besford Lamallari

Në ministrinë e Evropës dhe Punës së Jashtme do të kemi tre: Klea Maliqi

në ministrinë e Shëndetësisë do të qendrojë Mira Kacolli, një personalitet me punime shkencore në fushën e Neurologjisë, një vlerë e shtuar në këtë sektor, personi që i dha fund korrupsionit me specializimet.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?