Gjiknurin e mbulon luksi/ Ble 270 mijë euro shtëpi

Teksa Open Data, ka publikuar sot deklaratat e pasurisë për deputetët dhe ministrat e Parlamentit Shqiptar, Tpz.al zbuloi një hije skandali me deklarimin e të ardhurave. Ministri i Energjisë, Industrisë dhe Transporteve, Damian Gjiknuri, ka rritur ndjeshëm të ardhurat dhe shpenzimet gjatë dy viteve të fundit. Nga një hulumtim të bërë nga Tpz.al, Gjiknuri e […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Osmani/ Në çmendinë, nuk mund të gjykosh askënd!

Po lexoja nje shkrim timin te para dy diteve te cilin e kishte botuar nje nga shume te perditshme Shqiptare (behet fjale per kete shkrimin e fundit per largimin e dhimbshem te Adeles nga jeta). Tek komentet poshte shkrimit (feedback) perveç atyre qe e komplimentonin shkrimin, kishte edhe te tjere qe nuk ishin dakord dhe […]

Continue Reading

Lulzim Basha priti në një takim kreun e delegacionit të vëzhguesve të OSBE-ODHIR

Lulzim Basha priti në një takim kreun e delegacionit të vëzhguesve të OSBE-ODHIR për zgjedhjet parlamentare të Qershorit 2017, Peter Tejler mbi përfundimet e raportit të misionit. Basha e konsideroi shumë të rëndësishëm raportin, i cili ka dokumentuar shqetësimet ngritura nga opozita. Raporti konstaton shkelje të rënda të cilat kanë deformuar vullnetin e shqiptarëve, duke […]

Continue Reading

Nga Guxim Alimani/ Foljes shqiptare po i zhduket koha e ardhëshme!

Dje dhe tani e kater vite propaganda e gjatoshit ja adreson drejtesise te gjitha fajet e zullumet e narkoqeverise.Natyrshem qe drejtesia e nje vendi ne tranzicion ka problem me drejtesine.Nje drejtesi e dominuar nga prokurore e gjygjtare te diktatures te pacipe moralisht e te mjerueshem profesionalist.Edi Rama realisht nuk ka probleme reale me kete korporate […]

Continue Reading

Elio Laze/ Ja se çfarë po ndodh me administratën e Ramës. Ja se si po funksionon Hipoteka .

SKANDAL! Ja se cfare po ndodh me administraten e Rames. Ja se si Hipoteka po funksionon. Me poshte keni nje sms te siguruar pas nje investigimi, te drejtorit te Sherbimeve Mbeshtetese ne Zyren Qendrore te Regjistrimit te Pasurive te Paluajtshme drejtuar kryeministrit te vendit Edi Rama per nje sere shkeljesh te drejtoreshesh se Pergjithshme, Blerina […]

Continue Reading

Nga Ilir Kadia/ Mblidh shumë, shumë! Udhëheqja ka nevojë!

“Më erdhi Todi Lubonja nga Tirana në Korçë, me një makinë “Xhip”, e më tha se do shkonim në Pustec. Se në Komitet Qëndror kish shkuar një letër për një burrë 70 vjeçar që bënte seks edhe këtej edhe andej kufirit. Rasti kish ngjallur kureshtje të madhe tek Byroja Politike që ishte tek të gjashtëdhjetat. […]

Continue Reading

PD dhe LSI braktisin Konferencën e Kryetarëve

Dy partitë opozitare, PD-ja dhe LSI-ja braktisën sot punimet e Konferencës së Kryetarëve në Kuvend, të  mbledhur për prezantimin e Projektbuxhetit të vitit 2018. Deputeti, Edmon Spaho tha : PD-ja nuk pranon të bëhet pjesë e fasadës e kësaj qeveri të lidhur me krimin. “Qeveria ka rënë, është e lidhur me drogën.” Kurse deputeti Genc […]

Continue Reading

Forca të shumta policore përplasen me banorët e Himarës. VIDEO

Himara zgjohet e rrethuar nga forca te shumta policore dhe nga fadromat e INUK , per prishjen e shtepive. Edhe pas reagimit dhe perplaseve mes banoreve dhe policise, ata duken se nuk do ndalen deri ne prishjen e ndertesave te planifikuara. Ndiqni me poshte videon e perplasjes se banoreve me policine: https://www.facebook.com/lukovajone/videos/1582273095192688/ https://www.facebook.com/lukovajone/videos/1582274361859228/ sprint.al

Continue Reading

Banania/ Ja mrekullitë që do t’i ndodhin trupit tuaj nëse konsumoni dy në ditë

Bananet janë konsideruar si një ushqim i plotë, por që ne e nënçmojmë shpesh. Megjithatë, ky frut ekzotik është thjesht shumë ushqyes. Ajo është e mbushur me sheqerna natyrore, fruktozë dhe saharozë, vitamina, minerale dhe fibra. Me sa duket, konsumi i rregullt mund të sjellë përfitime të mahnitshme shëndetësore. Bananet janë fruti më i konsumuar […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu/ Zbulohen të dhëna shokuese

Visho Ajazi, shefi i Shërbimit Informativ Shqiptar, ose siç njihet rëndom, shërbimi sekret, ka dhënë sot dorëheqjen. Dorëheqja, edhe pse burime mediatike thonë që është vendosur të premten, ka qenë e papritur. Ka qenë e papritur për Presidentin Meta, për krerët e partive opozitare Basha e Kryemadhi dhe po ashtu për ish Kryeministrin Berisha që […]

Continue Reading

Një mollë para gjumit do të ishte zgjidhja perfekte

Nëse kjo është e vërtetë për shumicën e ushqimeve, të rënda, djegëse dhe ushqimet yndyrore, molla mund të jetë zgjidhja më e mirë para gjumit. Ka përmbajtje të lartë vitaminash dhe mineralesh, antioksidantë, polifenole dhe pothuajse fare yndyrë. Vitaminat dhe mineralet Mollët janë të pasura me vitaminën C, B6 dhe kalium, të cilat mund të […]

Continue Reading

Berisha/ Visho Ajazi Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori të narko-kabinetit dhe vëllaçko Olsit me bandat e tij.

Berisha ka reaguar për dorëheqjen e kreut të SHISH-it Visho Ajazi Lika. Sipas ish-kryeministri, Lika pagoi me dorëheqje denoncimet në prokurori për vëllanë e Edi Ramës dhe për drogën. Ja postimi i Sali Berishës: Te dashur miq, Drejtori i Sherbimit Informativ, qe i sherbeu vendit me integritet dhe perkushtim te veçante, Visho Ajazi. Analiste dhe […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj/ Replikë e shkurtër me Muç Nanon.

Pse është çmendur Muci? Një përgjigje të gjatë nuk e meriton kjo pyetje, por për shkak të angazhimit tim s’mund ta lë pa pergjigje qofte ajo edhe e shkurtër dhe jo fort etike.  Muci është çmendur sepse I hyri politikës në fillim të viteve 90 dhe dështojë. Muci është çmendur sepse I hyri diplomacisë dhe […]

Continue Reading

Dorëheqja e Visho Ajazit: Basha/ Presion politik

Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e kreut të SHISH, Visho Ajazit, pasojë e presionit politik. I pyetur nga mediat sot lidhur me këtë çështje, Basha tha se nuk kishte informacione konkrete, por se “edhe unë kam konstatuar të njëjtën gjë, mundësinë e presioneve. Por një gjë është e sigurtë, që një SHISH që harton raporte […]

Continue Reading

Guxim Alimani/ Pushtohet Shqipëria nga Narko-Oligarkia!

Te dy “kundershtaret”qe drejtojne shtetin dhe pushtetin oligarket Meta-Rama pas nje takimi”depatues”3 minuta vendosen pushtimin total te Shqiperise nga narkodiktatura e oligarkise. Ata liruan te vetmen hallke e frike te narkotrafikut Visho Ajazi-Ish kreu i Sherbimit Sekret Shqiptar.Tani shume shpejt pritet lirimi i Shullazit dhe perpara tij pastrimi i Sajmir Tahirit. Tani eshte radha e […]

Continue Reading