Përplasja me Bashkinë/ Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve

Aktualitet

Bashkia Tiranë u kërkon ngjyrosje të mjeteve, pra shtim kostoje për buxhetet e tyre. Rreth 300 furgona e kanë bojkotuar sot transportin e nxënësve. Dhe të njëjtën gjë kanë lajmëruar edhe për ditën e hënë. Kjo gjë pritet ta shtojë edhe më kaosin në transportin brenda kryeqytetit, pasi prindrit do marrin masa për t’i shoqëruar fëmijët secili me makinat e tyre private.

Drejtuesit e furgonëve të licensuar dhe çertifikuar për transportin e nxënësve të shkollave shprehin bindjen se prapa këtyre masave fshihen afera korruptive dhe interesa klienteliste të lidhura me kreun e bashkisë së kryeqytetit.

sprint.al

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments