SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Japin dorëheqjen edhe 2 drejtorë të tjerë të LSI/ Ja emrat

Burime bëjnë me dije për lëvizjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika dhe Drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Ylli Spahia.

Në ndryshim nga njëri-tjetri, i pari është larguar vetë duke dhënë dorëheqjen, ndërsa i dyti është liruar nga detyra me urdhër të ministrit.

Më parë, drejtorët e LSI-së ishin në varësi të Sokol Dervishit, ministër i transporteve, por me shkrirjen e ministrive dhe drejtorive në shtet nuk ka më vend për të gjithë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?