Rama uron Kurban Bajramin me Xhaminë e Beqarëve

Aktualitet

Në një postim të tij Rama ka zgjedhur për ta shoqëruar urimin me foton e Xhamisë së Beqarëve në Berat, e cila siç shkruan kryeministri është një objekt i çmuar i trashëgimisë sonë kulturore, ku po punohet intensivisht për restaurimin e saj, bashkë me Teqenë e Helvetive, Xhaminë e Et’hem Beut në Tiranë dhe Xhaminë e Pazarit në Gjirokastër.

Më herët, besimtarët myslimanë në kryeqytet falën namazin e Bajramit në sheshin “Skëndërbej”.

Image

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?