SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

Ja si duken mushkëritë e shëndetshme vetëm pas 20 cigareve (Video)

Konsumimi i duhanit është ndër shkaktarët kryesor të kancerit në mushkëri, të pikës në tru, të dëmtimit të shëndetit oral, etj.

Por, për të dëshmuar se një cigare mund ta zvogëlojë jetëgjatësinë tuaj për rreth 11 minuta, disa ekspertë kanë krijuar një eksperiment me mushkëri të njeriut dhe e kanë incizuar efektin që duhani e shkakton te mushkëritë e shëndetshme.

Telegrafi më poshtë jua sjellë këtë video, ku mund ta shihni qartë efektin në fjalë, dhe shpresojmë se kjo video do t’ju ndihmojë ta lini duhanin!

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?